تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۸ فروردين ساعت ۱۰:۱۰ بازدید: 650      نظرات: 0      کد مطلب: 16023

«16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه»

صلاح‌الدین سلیمیان


 
 
 
 
پایگاه خبری‌تحلیلی هاژه به منظور پاسداشتِ تلاش‌های داوطلبانه شهروندان مهابادی‌ و ارج نهادن به فعاليت‌های تأثيرگذاری‌شان، براساس ضوابط، معیارها و ویژگی‌های تعیین شده از جانب کمیته داوری هاژه ، اقدام به طرح «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» در حوزه‌های متفاوت کرده است.
 
 

بیانیه‌ی «16 شهروند شایسته مهاباد در سال 1399 به انتخاب هاژه» را اینجا بخوانید.

 

ساعت 17:30 عصر 11 شهریور امسال، در حالی که پنج عضو یک خانواده در حال شستن فرش در رودخانه‌ی مهاباد بودند در آب غرق شدند. فریادهای کمک این 5 نفر آقای سلیمیان را که در آن حوالی بود بر آن داشت که سریعا خود را به محل حادثه برساند. در این بین چند شهروند برای نجات این بانوان خود را به داخل رودخانه می‌اندازند و چهار نفر از بانوان را به بیرون از آب هدایت می‌کنند. اما یکی از بانوان در آب مانده بود و هیچ علایم حیاتی در او دیده نمی‌شد.

آقای سلیمیان که خود کارمند اداره بهداشت بود پا پیش می‌گذارد و با دادن تنفس مصنوعی، ماساژ قلب و تخلیه آب ریه، این شهروند را از مرگ نجات می‌دهد و با دادن جان دوباره او  را احیا می‌کند.

صلاح‌الدین سلیمیان در سال 1344 در مهاباد متولد شد. او کارشناس پرستاری است و پس از30 سال خدمت در شبکه‌ی بهداشت پیرانشهر و مهاباد، 5 ماه پیش بازنشسته شده است.

او سابقه‌ی کار در بخش‌‌های مختلف اورژانش و اتاق عمل را نیز دارد و به صورت افتخاری با هلال احمر، جمعیت نورافزا و خانه‌ی سالمندان نیز همکاری داشته است.

 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد