تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۴ اسفند ساعت ۲۲:۳ بازدید: 2966      نظرات: 0      کد مطلب: 15975

شناسایی 2 مورد جدید کرونای جهش یافته انگلیسی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی، از شناسایی ۶ مورد جدید کرونای جهش یافته انگلیسی در آذربایجان غربی خبر داد.
جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و رئیس قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا آذربایجان غربی گفت : با احتساب دو مورد قبلی شناسایی شده ، تعداد کرونای جهش یافته انگلیسی شناسایی شده در استان به ۸ مورد رسید که دو مورد در پیرانشهر ، دو مورد در مهاباد ، یک مورد در شاهیندژ و سه مورد در ارومیه شناسایی شده اند.
وی  افزود : همه موارد در دست بررسی  بوده و تیم های رهگیری در حال پیگیری موارد تماس بیماران هستند.
آقازاده ضمن ابراز نگرانی شدید از گردش ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور و استان که قابلیت انتشار، سرایت و مرگ و میر بالایی دارد بر رعایت هر چه بیشتر و مستمر پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از انتشار و گسترش بیماری تاکید کرد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و رئیس قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: مبارزه با این بیماری منحوس نیازمند مسئولیت پذیری همگانی و مشارکت جمعی مسئولین و مردم است و خودمراقبتی ، رعایت موارد بهداشتی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی ها همچنان مهمترین راههای جلوگیری از انتشار این بیماری هستند و هر گونه بی تفاوتی به کرونا موجب گسترش بیش از پیش این بیماری خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد