تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۸:۴۰ بازدید: 2801      نظرات: 0      کد مطلب: 15907

آخرین آمار کرونا در شهرستان مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد در جلسه کارگروه سلامت شهرستان اعلام شد.

 

اعضای ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد در گزارشی شمار مبتلایان به کووید19 در این شهرستان را 6 هزار و 847 نفر اعلام کردند، که از این تعداد 5 هزار و 39 نفر در مراکز غربالگری 16 ساعته شناسایی شده‌اند و 1 هزار و 808 نفر نیز در بیمارستان این شهر شناسایی شده‌اند.

بر اساس این گزارش شمار قربانیان این ویروس در مهاباد به 327 نفر رسیده و در 24 ساعت گذشته مورد فوتی گزارش نشده است.

دکتر بهاءالدین حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان در این جلسه اظهار کرد: اگرچه شمار شهرستان مهاباد در وضعیت زرد قرار دارد اما شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان همچنان درحال افزایش است.

 

وی افزود: روزانه چندین نفر در این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان نیز افزایش شمار مبتلایان تأثیر مستقیمی داشته است.

حسینی تصریح کرد: میزان سرایت و شیوع ویروس کرونا با توجه به جهش‌ها افزایش یافته و لازم است شهروندان با حساسیت بیشتری دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و همواره از ماسک استفاده نمایند.

صلاح کوردستانی نماینده فرمانداری در ستاد مقابله با کرونا در مهاباد نیز اظهار کرد: تعطیلی 2 بانک و انفصال 3 مدیر شهرستان بدلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار جدی این ستاد قرار گرفته است.

 

وی افزود: کارهای مقدماتی برای تعطیلی 3 پست بانک مهاباد نیز بدلیل عدم رعایت پروتکل‌ها شروع شده است و سخت‌گیرانه‌تر با اماکنی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، بدون اغماض برخورد خواهد شد.

خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: عدم فعالیت تالارهای پذیرایی در شهرستان زمینه را برای برگزاری مراسمات عروسی کنترل نشده در باغات، قلیان سراها و سایر اماکن غیرمجاز افزایش داده است.

 

وی افزود: بازگشایی تالارها با ضوابط و ظرفیت تعیین شده ضمن اینکه از میزان مراسمات عروسی غیرمجاز در سطح شهرستان می‌کاهد، زمینه را برای نظارت بیشتر رعایت پروتکل‌ها فراهم خواهد کرد.

صنعتی تصریح کرد: سند ارتقای وضعیت زنان در استان آذربایجان غربی در سال گذشته تصویب شده و کمیته‌های تخصصی و مجمع مشورتی در این رابطه در شهرستان مهاباد فعال خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای توسعه بانوان در سطح شهرستان، موضوع منشور حقوق شهروندی در دستور کار قرار گرفته و موارد آن را به دستگاه‌های شهرستان ارسال کرده‌ایم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد