تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند ساعت ۱۱:۳ بازدید: 3840      نظرات: 0      کد مطلب: 15882

تزریق اولین واکسن کرونا در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، صبح امروز با حضور فرماندار مهاباد و اصحاب رسانه شهرستان، اولین دوز واکسن کرونا به کادر درمان این شهرستان تزریق شد.

 

دکتر سامرند مرزنگ مدیر پیشین شبکه بهداشت و درمان مهاباد و از پزشکان کادر درمان بیمارستان اولین نفری بود که واکسن کرونای روسی در مهاباد به وی تزریق شد.

 

مرزنگ بعد از تزریق واکسن در گفتگو با هاژه اظهار کرد: دواطلب شدن وی برای تزریق این واکسن با توجه مطالعات صورت گرفته و بر اساس تاییدیه‌های سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد.


 

وی در خصوص وضعیت جسمی خود بعد از تزریق واکسن، افزود: حال عمومی وی خوب است و حالت سرگیجه و یا عوارضی احساس نمی‌کند.

مرزنگ تصریح کرد: به عنوان یک پزشک فعال در بخش مراقبت از بیماران کرونایی این واکسن را دریافت و تزریق کرده و به سایر افراد نیز پیشنهاد کرد، واکسن‌هایی که در سازمان بهداشت جهانی اثر بخشی آنها مورد تایید قرار گرفته استفاده نمایند.

دکتر بهاءالدین حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تزریق این واکسن به معنای پایان کرونا نیست و افرادی که واکسن زده‌اند، همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

 

وی افزود: در مرحله نخست 150 دوز واکسن دو مرحله‌ای روسی کرونا به شهرستان برای تزریق به 150 نفر از کادر درمان مهاباد ارسال شده است و 21 روز بعد نیز مرحله دوم آن به این 150 نفر تزریق خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: کادر درمانی شهرستان اولین دریافت کنندگان واکسن رایگان کرونا خواهند بود و بعد از آن با توجه به الویت‌های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت و درمان، به افراد دیگر واکسن کرونا تزری خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا به کادر درمانی شهرستان به معنای پایان کرونا در کل شهرستان نیست، اضافه کرد: شهروندان باید بصورت بسیار جدی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، چراکه فاصله زیادی با ایمنی جمعی کل شهرستان داریم.

حسینی تأکید کرد: اسامی افرادی که واکسن به آنها تزریق می‌شود مستقیما به وزارت بهداشت و درمان ارسال می‌گردد و فردی که اعلام آمادگی کرده بایستی واکسن مرحله دوم را هم تزریق کند. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه موردی از کرونای انگلیسی در شهرستان مهاباد گزارش نشده اظهار کرد: این بدان معنا نیست که نگران وضعیت شکننده شهرستان نباشیم، لذا هر لحظه امکان دارد مسافری با ابتلا به ویروس کرونا وارد شهرستان شود و یا این ویروس به شهروندی از مهاباد منتقل شده باشد، لذا از شهروندان می‌خواهیم با مراقبت از خود و دیگران، مانع از خیزش موج چهارم کرونا شوند.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز در این رابطه ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر درمان شهرستان و همراهی شهروندان اظهار کرد: در آستانه عید نوروز و خرید‌های اصناف برای عید هستیم و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا مستقیما بر بازار تأثیر منفی خواهد گذاشت.

وی افزود: افزایش شمار مبتلایان محدودیت‌های جدی برای ورود گردشگران و اصناف شهرستان درپی خواهد داشت و بازاریان را در شرایط سختی قرار می‌دهد، لذا با رعایت پروتکل‌ها می‌توانیم ضمن جلوگیری از خیزش کرونا، بازار را از محدودیت‌ها مصون کنیم.

خدرلو تصریح کرد: تزریق واکسن کرونا و یا ورود واکسن به شهرستان نباید این اطمینان را ایجاد کند که کرونا در شهرستان کنترل شده است و هر لحظه امکان افزایش شمار مبتلایان وجود دارد.

فرماندار مهاباد در پایان اظهار کرد: بصورت جدی از شهروندان می‌خواهیم بار دیگر کادر درمانی شهرستان را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات پر خطر یاری نمایند. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد