تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ دي ساعت ۱۶:۲۰ بازدید: 584      نظرات: 1      کد مطلب: 2577

انتشار فیلم شکار در فضای مجازی منجر به دستگیری شکارچیان در بانه شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا،  رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه گفت: انتشار فیلم شکار در فضای مجازی تلگرام منجر به دستگیری 2شکارچی متخلف کبک در این شهرستان شد.

محمد دلسوز میرزایی روز دوشنبه  افزود: این شکارچیان متخلف یک ماه پیش در روستای آلوت بانه چهار قطعه کبک را شکار کرده بودند و فیلم کوتاهی از نحوه شکار آنها در فضای مجازی تلگرام منتشر شده بود.
وی اضافه کرد: با بازبینی و بررسی فیلم این شکارچیان غیرمجاز کبک شناسایی و پرونده این متخلفان جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شد.


رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه از تحویل 2 قطعه کبک توسط دوستداران محیط زیست این شهرستان خبر داد و افزود: یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان نیز 2 قطعه کبک را برای رهاسازی تحویل ماموران یگان حفاظت این اداره داده است.


وی اضافه کرد: این 2 قطعه کبک شامگاه گذشته پس از پرواز از کوه اربابای به حیاط یک واحد منزل مسکونی در محله عثمان آباد بانه فرود کرده بودند.


وی اظهار کرد: پس از اطمینان از سلامتی و عدم بیماری این 2 قطعه کبک در یکی از زیستگاه های منطقه رهاسازی می شوند.
کبک با 33 سانتیمتر طول از دسته ماکیان ها بوده که در دشت ها، دامنه ها و مناطق کوهستانی پراکنده است و از حشرات و گیاهان شامل علف ها و دانه های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته ها بر اساس فراوانی و دسترسی فصلی تغذیه می کند.


سنجاب ایرانی نیز جثه ای به طول 25 سانتی متر، دمی بلند و پشمالو که از نصف طول بدن بلندتر، موهای پشت به رنگ خاکستری متمایل به قهوه ای، زیر بدن زرد رنگ، رنگ موهای سر و سطح پشت دم قرمز و حنایی دارد.
زیبایی این جاندار سبب شده همیشه در خطر صید و شکار توسط سودجویان باشد.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۰/۷
سیر که نمیشن واقعا اینا چرا اینطورین خدا رحم کند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد