تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۳ اسفند ساعت ۲۱:۴۴ بازدید: 1101      نظرات: 4      کد مطلب: 15857

تعیین ضرب الاجل برای ساماندهی تانکرهای سوخت‌رسان و خودروهای کشنده در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شورای ترافیک شهرستان مهاباد با اولویت ساماندهی تانکرهای سوخت‌رسان و خودروهای کشنده  در سطح شهر، تشکیل جلسه داد.
 
 
 
خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد در این جلسه اظهار کرد: در راستای ایمنی و جلوگیری از حوادث در مناطق مسکونی داخل شهر، ساماندهی تانکرهای سوخت و خودروهای کشنده به یک ضرورت و مطالبه جمعی تبدیل شده است.
 
 
 
وی افزود: علاوه بر تانکرهای سوخت رسان انواع خودروهای کشنده سنگین حامل انواع بار نیز که در سطح شهر و به ویژه کوچه و خیابان ها و حتی در مناطق مسکونی روستایی مستقر می‌شوند، برای جان و سلامت شهروندان خطرناک بوده و ساماندهی آنها قبل از پایان سال باید انجام شود.
صنعتی تصریح کرد: اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد، اعلام آمادگی کرده که زمینی را جهت احداث پارکینگ به شهرداری واگذار کند ولی با توجه به اینکه این امر زمان‌بر است، 3 مکان نهایی برای احداث پارکینگ موقت در نظر گرفته شده است که سعی می‌شود تا پایان هفته جاری، با نظر کارشناسان، یک مکان برای پارکینگ موقت، تعیین گردد.
وی اضافه کرد: با مشخص شدن مکان نهایی استقرار برای پارکینگ این خودروها کمیته‌ای برای مجاب کردن رانندگان و مالکان این خودروها متشکل از نیروی انتظامی، پلیس راهور، شهرداری، فرمانداری، راهداری و نماینده دادستانی تشکیل می‌شود، تا فرآیند انتقال آنها نیز به سرعت و قبل از شروع تعطیلات نوروزی انجام شود.
سرهنگ حاتم ابراهیمی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: برخی از یدک‌های شخصی خودروهای کشنده پارک شده در سطح شهر نیز که چندین ماه در یک محل ثابت مستقر است برای جابه جایی و انتقال آن به پارکینگ به دستور دادستانی نیاز دارد که این مشکل نیز باید برطرف شود.
وی افزود: خط کشی معابر و ترسیم علایم هشداری در بسیاری از خیابان‌های این شهر نیازمند نوسازی است که در آستانه سال نو و پذیرایی از میهمانان نوروزی این امر باید به زودی محقق شود.
ابراهیمی تصریح کرد: روز گذشته یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز برای احداث پارکینگ اعلام آمادگی کرده که در صورت ارائه نقشه سایت و امکانات موجود، کارهای کارشناسی این مکان نیز به همراه سایر مکان‌های مورد نظر کارشناسی می‌شود. 
در یک‌سال گذشته، گزارش‌هایی از نگرانی مردم در رابطه با پارک تانکرهای حامل سوخت در مناطقی همچون فجر، فرهنگیان، موکریان و پشت تاناکورا، شهرک صنفی و غیره از سوی شهروندان به هاژه ارسال شده است.
 
 
 انتشار گزارشی در هاژه، تحت عنوان «بمب‌های ساعتی سیار»، با واکنش مسوولان شهرستان و تأکید فرماندار این شهرستان برای ساماندهی خودروهای کشنده و تانکرهای سوخت روبرو شده است.
 
به گزارش هاژه، آرامش و امنیت شهروندان ارزشمندترین سرمایه انسانی است که باید مورد احترام قرار گیرد. پارک خودروهای سنگین در محله‌ها مشکلی زیرساختی و ریشه‌ای است که رفع آن به مدیریت و عزم مسئولین شهری نیاز دارد. با احداث پارکینگ خودروهای حامل سوخت شاهد کاهش مشکلات ناشی از حضور این خودروها در محدوده‌های مسکونی و امنیت شهروندان این شهر خواهیم بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۳۹۹/۱۲/۴
واقعا مسخرست یک سرمایه گذار بیاد پارکینگ درست کنه تا از راننده پول بگیره بعد او موقع مسعولین توی پارکینگ جایی هم واسه راننده ها بزارن که لاستیک و وسایل ماشینشنون رو اونجا بزارن چون نمیتونن ماشینا رو ببرن منطقه و چندین تاکسی رایگان هم بزارن که راننده ها هر دفه بتونن برنو بیان در ضمن کلی تانکر سوخت کنار هم میشن بمب ساعتی نه وقتی جدا از همن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رسول(نام مستعار) ۱۳۹۹/۱۲/۴
بانام خداوباسلام خدمت مسۇلین دلسوز کە این تصمیم مهم راگرفتەاند.(خدااجرتان بدهد.)ما در تپەقاضی کوچەنیلوفر2 زندگی می کنیم،دههاسال است کە ازدست این ماشنیهای سنگین عذاب می کشیم،بارها هم مشکلمان رابا شورای شهر وشهرداری وقت درمیان گذاشتیم،ولی متاسفانە اقدامی صورت نگرفتە است.خواهشمنداست این معضل بزرگ را ازسر ما وخانوادەامان کم کردە واین ماشینهای باری(چاو و...) را بە پارکینگ ماشینهای سنگین هدایت فرمائید،خواستەی همسایگان کوچەنیلوفر2.قبلاازهمکاریتان نهایت تشکر راداریم. 99/12/4
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

احمدپور ۱۳۹۹/۱۲/۳
یکی از راه های کم کردن ترافیک کمک به آرامش وآسایش خانواده مخصوصا در شهرکهای جدید از جمله بهداری فج و غیره وجلوگیری از هرگونه حوادث پیش بینی نشده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۲/۳
موافقم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد