تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۲۲:۰ بازدید: 1403      نظرات: 0      کد مطلب: 15831
کرونا تمام نشده

وضعیت کرونا در مهاباد شکننده و نگران کننده است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با بیان اینکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد افزایش یافته، از شکننده بودن وضعیت شهرستان ابراز نگرانی کرد.

دکتر بهاءالدین حسینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد به ۶ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده است.

وی افزود: با توجه به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش تجمع‌های مردمی، این شهرستان دوباره در وضعیت زرد اپیدمی کرونا قرار گرفته و ادامه این روند می‌تواند زمینه را برای خیزش موج چهارم فراهم کند.

حسینی تصریح کرد: تاکنون ۳۲۵ نفر در این شهرستان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی کرونا در مهاباد به هیچ وجه پایدار نیست و عادی انگاری همه‌گیری ویروس در شرایط فعلی می‌تواند شرایط را دوباره به حالت قرمز و اعمال محدودیت‌های اجتماعی تغییر دهد، اضافه کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی طی ۲ ماه آینده و خارج شدن از خیز چهارم فصل سرما بسیار حیاتی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تداوم روند عادی انگاری توانایی پرسنل درمانی و بیمارستانی را در خدمات رسانی به مبتلایان با مشکلات طاقت‌فرسا و فرسودگی مواجه خواهد کرد.

دکتر بهاءالدین حسینی، در پایان نسبت به کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری کرونا از سوی شهروندان ابراز نگرانی کرد گفت: سهل انگاری در استفاده از ماسک و عادی انگاری ویروس کرونا علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد