تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۲۱:۲۲ بازدید: 2690      نظرات: 0      کد مطلب: 15830
سامانه بارشی جدید جنوب آذربایجان غربی را فرا گرفت

پیش‌بینی آب و هوای مهاباد در چند روز آینده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد ضمن پیش‌بینی وضعیت آب و هوای چند روز آینده از ورود سامانه بارشی به شهرستان مهاباد و جنوب استان خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد:  سامانه بارشی که جنوب استان را فرا گرفته بود، از امروز با جذب رطوبت از جنوب و غرب تقویت شده است.

وی افزود: این سامانه تا اواخر فردا شب و نهایتا صبح پنج شنبه در برخی مناطق جنوب استان و شهرستان مهاباد در منطقه حضور خواهد داشت.

محمدپور تصریح کرد: در این سامانه بارش‌ها بیشتر بصورت باران خواهد بود و در برخی مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: ورزش باد شدید تا سرعت 70 الی 80 کیلومتر پدیده غالب چند روز آینده خواهد بود و بعد از آن افت دما از 6 الی 10 درجه در جنوب استان آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: میانگین دمای فعلی مهاباد 6 درجه بالای صفر است و با خیزش توده هوای سرد به منطقه از روز پنج شنبه دمای این شهرستان به 4 الی 6 درجه زیر صفر خواهد رسید که وضعیتی نرمال در این فصل بشمار می‌رود.

وی افزود: هوای سرد تا اواسط هفته آینده شهرستان مهاباد و جنوب استان را فرا خواهد گرفت.

اردلان محمدپور با بیان اینکه بارش‌ها بصورت نرمال خواهد بود، تصریح کرد: عصر امروز در سردشت و پیرانشهر بارش باران به میزان بسیار کم گزارش شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد