تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۲۱:۳۲ بازدید: 3305      نظرات: 1      کد مطلب: 15822
افزایش نگرانی‌ها از شروع پیک چهارم

آخرین وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد تشرح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا در استان آذربایجان غربی باردیگر آغاز شده است و مسوولان کشوری و استانی نسبت به شروع پیک جدید این ویروس هشدار داده‌اند.
روز گذشته محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در این استان گفته بود که نشانه‌های موج چهارم کرونا در استان با توجه به افزایش مبتلایان و بستری‌های بیمارستانی مشهود است و چنانچه جدی گرفته نشود به طور قطع با تلفات زیادی مواجه خواهیم شد.
 
 
وی با اشاره به اینکه میزان استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان به شدت کاهش یافته اضافه کرد: در پاساژها، تالارها، فروشگاه‌های بزرگ و میادین دواب دستورالعمل‌های بهداشتی به طور مناسب رعایت نمی‌شود و اگر این روند تداوم یابد، شاهد تعطیلی مجدد آن خواهیم بود.
 
در تازه‌ترین اظهارت در سطح ملی دکتر احسان مصطفوی عضو کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید – ۱۹ در کشور صبح امروز گفته است: پیک جدید کرونا در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان غربی و خوزستان در حال شکل گیری است.
 
 
 
صبح امروز عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد و رییس ستاد مقابله با کرونای این شهرستان در گفتگو با هاژه ضمن ابراز نگرانی از کاهش استفاده از ماسک در بین شهروندان اظهار کرد: در چند روز گذشته شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان با شدت بیشتری افزایش یافته و به عدد 6 هزار و 711 نفر رسیده است.
 
 
وی افزود: شمار قربانیان این ویروس در شهرستان نیز به 325 نفر رسیده است که نشان می‌دهد خطر مرگ ناشی از این ویروس همچنان شهروندان را تهدید می‌کند.
خدرلو تصریح کرد: در سطح ملی و استانی نسبت به شیوع موج چهارم در استان آذربایجان غربی هشدار داده شده و انتظار داریم شهروندان مهابادی به منظور حفظ سلامت عزیزانشان و جلوگیری از تعطیلی بازار در آستانه عید نوروز، دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت نمایند.
وی اضافه کرد: در صورت رعایت دستورالعمل‌ها اقتصاد شهر و کسب و کار بازاریان روال عادی خود را طی خواهد نمود ولی عدم رعایت دستورالعمل‌ها ضمن اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اعمال  محدودیت‌ها را درپی دارد.
فرماندار مهاباد ضمن تقدیر از تلاش کادر درمان شهرستان و همراهی شهروندان و بازاریان در رعایت دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در ماه‌های گذشته اظهار کرد: بصورت جدی از بازاریان و شهروندان می‌خواهیم نسبت به سلامت یکدیگر و شهر مهاباد احساس مسوولیت کنند و پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از دورهمی و تجمعات را همواره رعایت نمایند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۱/۲۸
آیا با این وضعیت هنوز هم مدارس دایرند؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد