تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ دي ساعت ۱۲:۳۷ بازدید: 1068      نظرات: 7      کد مطلب: 2572

معلم فداکار کرمانشاهی 25 دانش آموز را از میان شعله های آتش بیرون کشید


معلم فداکار کرمانشاهی در روستای سرابله دهستان میاندربند کرمانشاه 25 دانش آموز کلاس خود را از میان شعله های آتش بیرون کشید.

 
عکس تزئینی است 

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه به نقل از ایسنا، ساعتی پیش در دبستان نبوت روستای سرابله دهستان میاندربند شهرستان کرمانشاه آتش سوزی رخ داد که با هوشیاری، تلاش و فداکاری معلم، همه 25 دانش آموز از کلاس خارج شده و با استفاده از کپسول آتش نشانی، آتش سوزی این کلاس درس خاموش شد.

 رعنا گرمسیری، معلم این مدرسه در خصوص چگونگی رخداد این حادثه اظهارکرد: ساعت حدود 9 صبح بود که به یکباره از میان بخاری کلاس شعله های آتش بلند شد و از آنجایی که بخاری کلاس در کنار درب خروجی بود، کار خارج کردن دانش آموزان از کلاس بسیار خطرناک بود.

 وی ادامه داد: به محض وقوع این آتش سوزی، هر 25 دانش آموز را از کلاس خارج کردم و بلافاصله کپسول آتش نشانی را آوردم و اقدام به خاموش کردن شعله های آتش کردم.

 گرمسیری تاکید کرد: آتش بعدازگذشت حدود نیم ساعت بالاخره آتش خاموش شد، اما خسارات زیادی به کلاس وارد کرد.

 این معلم فداکار گفت: پیش از این بارها به مسئولین آموزش و پرورش استان هشدار داده بودیم که قرارگرفتن بخاری در کنار درب کلاس، آن هم درب چوبی بسیار خطرناک است، اما متاسفانه هیچ توجهی نشده بود.

 .... روستای سرابله یکی از زیباترین روستاهای استان است که حدود 15 کیلومتر از مرکز شهر کرمانشاه فاصله دارد، اما این روستا امکانات آموزشی کمی دارد.

 چندی پیش برخی والدین دانش آموزان روستای سرابله عنوان کرده بودند: مدتهاست که مدرسه این روستا تنها با یک معلم اداره می شود و هرچقدر هم این موضوع را با مسئولین آموزش و پرورش ناحیه 3 کرمانشاه که زیر مجموعه آنها هستیم در میان می گذاریم، بازهم نتیجه ای نگرفته ایم و همین عامل باعث شده که تعدادی از دانش آموزان این روستا یا به وسیله سرویس به مدارس شهر فرستاده شده و یا همراه با خانواده به کرمانشاه مهاجرت کرده اند.

 آنها ادامه دادند: در حال حاضر تنها 25 نفر از دانش آموزان این روستا باقی مانده و این 25 نفر هم در شش پایه مختلف تحصیلی تنها یک معلم دارند.

 اهالی روستای سرابله تصریح کردند: این عامل باعث شده که ما نیز به فکر مهاجرت به کرمانشاه باشیم و ناچار زندگی حاشیه نشینی را تجربه کنیم، چرا که ادامه تحصیل فرزندانمان از هر چیز دیگری برای ما واجب تر است. برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحمان از مهایاد ۱۳۹۵/۱۰/۷
افرین به این معلم نیکو کار باید این معلمو تحسین کرد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیران ۱۳۹۵/۱۰/۷
درود بر این معلم فداکار زنده باد
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۱۰/۶
ای وای بر ما که خود را در قبال هر گونه کاری برای دانش آموزان محروم سهل انگاری می کنیم و حقوق ما برای کمک به دانش آموزان کشور است.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خضرمولانی ازشهرستان مهاباد ۱۳۹۵/۱۰/۶
خسته نباشی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمود ارازی ۱۳۹۵/۱۰/۶
دست مریضا به این معلم فداکار،که مانع تکرار شدن حادثه تلخ شین اباد پیرانشهر شدن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آفرين به شرف و غيرت. اين معلم باوجدان (پ) ۱۳۹۵/۱۰/۶
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

اکو ۱۳۹۵/۱۰/۶
تشکر معلم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد