تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۹:۴ بازدید: 1238      نظرات: 1      کد مطلب: 15792
در سفر یک‌روزه معاون استاندار به شهرستان

زانست؛ اولین کتابخانه عمومی روستایی در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در جریان سفر یک‌روزه معاون‌ امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی که فرماندار مهاباد و جمعی از مسوولان وی را همراهی می‌کردند، اولین کتابخانه عمومی روستایی در روستای داشخانه بخش مرکزی مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 
 
 
سلیمان پاکزاد بخشدار بخش مرکزی شهرستان مهاباد در آیین افتتاح کتابخانه عمومی زانست در روستای داشخانه مهاباد اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 160 میلیون تومان با مشارکت خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان مهاباد احداث شده است.
 
 
وی افزود: خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان مهاباد 67 درصد اعتبارات این پروژه را تإمین اعتبارات کرده‌اند.
پاکزاد تصریح کرد: در سال 1394 تعداد 2 روستای شهرستان مهاباد در سطح استان و کشور به عنوان روستاهای دوستدار کتاب معرفی شدند که پی‌ریزی آن در همان سال شروع گردید و از محل اعتبارات دهیاری بخشی از عملیات اجرایی آن تکمیل شد و با ورود خیرین کتابخانه ساز شهرستان، بخش عمده اعتبارات این پروژه تأمین گردید.
 
چیا قادری رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهاباد نیز در این مراسم با بیان اینکه روستای داشخانه سال ۱۳۹۴ به عنوان یکی از ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب در سطح کشور انتخاب شده بود، اظهار کرد: از محل امتیازات و اعتبارات این جایزه و همچنین مشارکت و حمایت خیران کتابخانه ساز، اکنون این روستا صاحب یک کتابخانه عمومی مجهز شده است.
 
 
وی افزود: ساختمان این کتابخانه در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع بنا شده و دارای ۲ هزار جلد کتاب در موضوع‌های مختلف و دارای ۲ اتاق مطالعه مجزا است.
قادری با بیان اینکه روستاهای همجوار نیز از این کتابخانه عمومی روستا می‌توانند استفاده کنند، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که این کتابخانه را در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عضو کنیم تا هر سال از اعتبار و حمایت‌های این نهاد بهره‌مند شود.
عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز ضمن تقدیر از نقش خیرین شهرستان در بخش سلامت و کتابخانه‌سازی در این مراسم اظهار کرد: موضوع ویژه‌ای که در این کتابخانه باید به آن توجه کرد مدیریت آن می‌باشد و در این راستا لازم است، یک نفر بصورت تمام وقت و یا حداقل پاره وقت مدیریت را بر عهده بگیرد تا دانش‌آموزان و علاقمندان در روستاهای همجوار نیز بتوانند از آن استفاده کنند.
وی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان باید بر مدیریت این کتابخانه نظارت کند و تجهیز کتابخانه نیز باید در دستور کار جدی مدیریت کتابخانه زانست قرار بگیرد.
 
کریم ابراهیمان مدیرعامل خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: با توجه به علاقمندی دانش‌آموزان روستای داشخانه به کتابخوانی، خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان نیز با توجه به اهمیت موضوع ورود پیدا کردند.
وی با تقدیر از نقش خیرین در احداث این کتابخانه، ابراز امیداوری کرد: تجهیز کتابخانه نیز توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان و استان صورت بگیرد.
ابراهیمیان تصریح کرد: در تأمین کتاب مورد نیاز برای این کتابخانه، خیرین شهرستان نیز تعدادی کتاب اهدا کرده‌اند و کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهاباد نیز  اقدام به اهدای کتاب کرده‌ است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن عبدالهی رمضان ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
خیلی خوب

نظر خود را براي ما ارسال كنيد