تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۹:۰ بازدید: 350      نظرات: 0      کد مطلب: 15788

حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دفتر هاژه


 
 

 

امروز، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه خود به مهاباد در دفتر پایگاه خبری هاژه حضور یافت.

در این جلسه که اعضای تحریریه هاژه به همراه اصحاب رسانه حضور داشتند، خدایاری پس از تبریک کسب مقام برتر هاژه در بین کل رسانه‌های کشور، به نقش اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی پرداخت.

وی با بیان اینکه آگاهی بخشی و بیدارگری از وظایف اصلی خبرنگاران است، ادامه داد: نقش اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی است و خبرنگار باید با برخورداری از اخلاق و حرفه خبرنگاری مسائل را بطور دقیق، موشکافانه، ضابطه‌مند و هدفمند برای اصلاح و پیشرفت جامعه بررسی و پیگیری کند.

 
 
 

 خدایاری اظهار داشت: دولت در کارنامه فعالیت خود با توجه به مشکلات فراوان ناشی از تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی کارنامه قابل قبولی دارد که رسانه ها باید این اقدامات را واقع بینانه در کنار نقد دولت برای مردم تشریح کنند.

وی با بیان اینکه در کنار انعکاس کمبود و کاستی‌ها در جامعه، اقدامات انجام شده نیز باید ارایه شود، افزود: تشریح شرایط و بضاعت‌ موجود در وضعیت فعلی کشور تکلیفی است که رسانه ها باید مسوولانه در راستای بیان آن گام برداشته و به بهترین شکل آن را برای اقشار مختلف مردم بازگو کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان ‌غربی، امید آفرینی به جامعه را مهمترین رسالت رسانه‌ها در شرایط کنونی عنوان کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها با علم و آگاهی از شرایط کنونی کشور باید یا تهیه و انتشار اخبار امیدآفرین به بدنه جامعه در مقابل یاس و نا امیدی رسانه‌های بیگانه هوشمندانه عمل کنند.

 
 
 

حجت‌الاسلام خدایاری با تاکید بر این امر که «اعتماد به رسانه داخلی» باید حفظ شود، گفت: اصحاب رسانه باید در صحت و دقت خبرها اهتمام ویژه داشته باشند و هیچ گاه سرعت را فدای صحت و صدق خبر نکنند.

وی با بیان اینکه رشد رسانه موجب رشد جامعه نیز خواهد شد، افزود: خبرنگاران دردهای جامعه را به صورت واقع بینانه و با در نظر گرفتن همه جوانب آن بیان کنند تا به دور از تنش و جبهه‌گیری نسبت به ارایه نقش راه، مشکلات مردم کمتر شود.

ایشان همچنین بر لزوم حساس‌کردن جامعه نسبت به کرونا توسط رسانه‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها با آگاهی بخشی به مردم در حوزه سلامت به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا همراه مسئولان بوده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یکروزه خود به مهاباد با فرماندار، امام جمعه و اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان دیدار و ۲ طرح فرهنگی را افتتاح کرد.

 

 

 
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد