تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۸ بهمن ساعت ۲۱:۵۳ بازدید: 2996      نظرات: 0      کد مطلب: 15782
هشدار شبکه بهداشت و درمان

جدیدترین آمار و وضعیت کرونا در مهاباد اعلام شد


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد ضمن اعلام آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد، نسبت به سیر صعودی کرونا ابراز نگرانی کرد.

دکتر بهاءالدین حسینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون 6 هزار و 590 مورد مبتلا به کووید 19 در این شهرستان شناسایی شده است.

 

وی افزود: در این مدت 322 مبتلای قطعی به کرونا نیز جان خود را از دست داده‌اند.

حسینی تصریح کرد: در حال حاضر 13 نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 3 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری می‌باشند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 4 مورد مثبت و 9 مورد مشکوک به ابتلا می‌باشند اضافه کرد: 1 نفر به دستگاه وینتیلاتور وصل می‌باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه مهاباد در وضعیت آبی قرار گرفته اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در شهرستان ثبت نشده ولی این بدین معنا نیست که کرونا در شهرستان پایان یافته است، چراکه وضعیت تعدادی از شهرهای همجوار شهرستان مهاباد به زرد تبدیل شده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع این ویروس در شهرستان مهاباد تعداد 1 هزار و 774 مورد مثبت در بیمارستان این شهر شناسایی شده و تعداد 4 هزار و 816 مورد نیز در مراکز غربالگری 16 ساعته این شهرستان شناسایی شده‎‌اند.

حسینی نسبت به روند صعودی شمار مبتلایان در شهرهای همجوار و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان مهاباد ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت کرونا همواره شکننده بوده، لذا از شهروندان می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را همچنان جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: شمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی در هر پیک جدید افزایش 2 برابری داشته و پیک چهارم کرونا بسیار خطرناک‌تر از پیک سوم خواهد بود، لذا عزمی عمومی و جدی برای جلوگیری از شیوع موج جدید الزامی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در پایان نسبت به کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری کرونا از سوی شهروندان ابراز نگرانی کرد گفت: سهل انگاری در استفاده از ماسک و عادی انگاری ویروس کرونا علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

به گزارش هاژه، بر اساس اعلام آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای استان آذربایجان غربی، شهرهای ارومیه، میاندوآب، نقده، سلماس، پیرانشهر، تکاب، ماکو و بوکان بصورت زرد است و شمار مبتلایان در این شهرها در مقایسه با هفته گذشته روند صعودی به خود گرفته است.

شهرهای اشنویه، شاهین دژ، سردشت، مهاباد، چالدران، شوط، خوی و پلدشت نیز در وضعیت آبی هستند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد