تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن ساعت ۱۴:۱۶ بازدید: 317      نظرات: 0      کد مطلب: 15730
با شعار قطع زنجیره کرونا

همایش دوچرخه‌سواری همگانی در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، همایش دوچرخه‌سواری همگانی با شعار "قطع زنجیره کرونا با استفاده از دوچرخه" با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی صبح امروز در مهاباد برگزار شد.
دیاکو توتونچی رییس هیات دوچرخه سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد در حاشیه این مراسمدر گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ نفر دوچرخه‌سوار با وجود برودت هوا، مسیر ۶ کیلومتری در داخل شهر را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.
وی افزود: این همایش در قالب گروه های مختلف و با حضور ورزشکار نوجوان و جوان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و خیابان‌های داخل شهر با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی برگزار شد.
توتونچی تصریح کرد: استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و پرداخت وجه نقد برای تردد در داخل شهر، باعث گسترش شیوع کرونا در جامعه می‌شود و در صورتی که فرهنگ استفاده از دوچرخه جایگزین شود، تا حدودی زنجیره ابتلا به این بیماری نیز قطع خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت پویش ملی "سه‌شنبه بدون خودرو" اظهار داشت: این پویش طی چند سال گذشته با استقبال گرم جوانان مهابادی مواجه شده است.
توتونچی با اشاره به اینکه این همایش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان، حفظ سلامت روحی و جسمی افراد را نیز به دنبال دارد، بیان کرد: شهروندان با حضور در همایش‌های دوچرخه‌سواری، زمینه آشنایی فرزندان خود را با این رشته ورزشی سالم و مفرح نیز فراهم کنند.
رییس هیات دوچرخه‌سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد گفت: امسال نیز ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش می‌کنیم همایش دوچرخه‌سواری هر هفته به مناسبت طرح ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد