تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲۷ دي ساعت ۲۱:۱۶ بازدید: 708      نظرات: 0      کد مطلب: 15665
به همت مرکز نیکوکاری مهرآفرین

توزیع بسته‌های معیشتی در بین اقشار ضعیف مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سومین مرحله توزیع بسته‌های معیشتی در بین اقشار آسیب پذیر مهاباد به همت مرکز نیکوکاری مهرآفرین مهاباد توزیع شد.

عصر امروز 200 بسته معیشتی به همت مرکز نیکوکاری مهرآفرین مهاباد در منطقه شهرک کارمندان مهاباد در بین اقشار کم درآمد و آسیب پذیر این منطقه توزیع گردید.

جمیله ابوبکری رییس هیأت عامل این موسسه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این مرکز در مدت کمتر از 2 ماه با شماره ثبت 1732، در مهاباد آغاز به فعالیت کرده است.

وی افزود: در مدت 2 ماه  بیش از 430 بسته معیشتی مواد غذایی همراه با لباس‌های نو در قالب 3 مرحله توزیع شده است.

ابوبکری تصریح کرد: این مرکز با حمایت از بیماران سرطانی، خانواده‌های بدسرپرست، بی سرپرست، خانواده زندانیان، ایتام و سالمندان در راستای اجرای عدالت در توزیع بسته های معیشیتی گام برمی‌دارد.

رحمان رشیدی مسوول مشارکت های مردمی کمیته امداد(ره) نیز در حاشیه توزیع بسته های معیشتی توسط این مرکز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: درحال حاضر 10 مرکز نیکوکاری در شهرستان مهاباد فعال هستند که 6 مرکز بصورت امداد محلات فعالیت می‌کنند و 4 مرکز تخصصی با اهداف مشخص برای جامعه هدف مشخص نیز خدمات مختلف ارائه می‌دهند.

وی هدف از تأسیس این مراکز را توزیع عادلانه کمک‌های مردمی و شناسایی خیرین و نیازمندان در محلات است.

رشیدی تصریح کرد: مراکز پیوند مدارس در راستای ارائه خدمات به دانش‌آموزان، کارآفرین برای اشتغال و کاریابی، مهر اصناف کمک بازاریان و مرکز راهنما برای مشاوره و راهنمایی تحصیلی و شغلی شهروندان فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: با همکاری این مراکز بالغ بر 5 میلیارد تومان از سوی خیرین به نیازمندان کمک شده است.

رشیدی مسوول مشارکت های مردمی کمیته امداد در ادامه اظهار کرد: مراکز نیکوکاری در مهاباد در سطح محلات باغ شایگان، زمینهای شهرداری، شهرک کارمندان، باغ سیسه، کوی زیبا، بهارستان و مسجد جامع ضمن جذب خیرین محلات، به اقشار ضعیف در این محلات خدمات مختلف حمایتی ارائه می‌دهند.

وی افزود:  نقش کمیته امداد امام خمینی در رابطه با فعالیت این مراکز تنها نظارتی و همراهی در توزیع بسته‌های معیشتی است، لازم به ذکر است حسابرسی امورات مالی این مراکز نیز توسط حسابرس در بازه‌های زمانی سه ماهه و یکساله انجام می‌شود.

رشیدی تصریح کرد: سیاست کلی کمیته امداد این است که خدمات ارائه شده به این مراکز برون سپاری شود، به نحوی که 30 درصد پرونده‌های کمیته امداد به این مراکز سپارده شده است.

وی با بیان اینکه محدودیتی در جذب مشارکت خیرین برای حمایت از این مراکز نداریم، از تهیه بیش از 40 تبلت و توزیع آن در بین دانش آموزان خانواده‌های بی بضاعت خبر داد و گفت: تهیه مسکن، تأمین هزینه‌های درمانی و دارویی از دیگر خدمات این مراکز می باشد.

یاسین بهرام بیگی عضو هیات امنا و خیر نقده‌ای که بخش از هزینه‌های تهیه بسته‌های معیشتی در مرکز نیکوکاری مهرآفرین را تأمین کرده بود، در گفتگو با هاژه اظهار کرد: هدف اصلی این مراکز حمایت از اقشار ضعیف جامعه و برقراری عدالت در تأمین هزینه‌های زندگی است.

وی افزود: با مراکز نیکوکاری شهرای نقده، پیرانشهر و مهاباد همکاری دارد و بصورت داوطلبانه هزینه‌های مالی برای تأمین بسته‌های معیشتی را برعهده می‌گیرد.

به گزارش هاژه، مرکز نیکوکاری مهرآفرین واقع در شهرک کارمندان، توسط 6 نفر هیات عامل و 12 عضو همکاری مدیریت می‌شود.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد