تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۲۶ دي ساعت ۱۴:۱۰ بازدید: 2155      نظرات: 0      کد مطلب: 15662

پیش بینی وضعیت آب و هوای مهاباد و منطقه در چند روز آینده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی با تشریح وضعیت فعلی آب و هوای مهاباد، از ورود سامانه بارشی به این شهرستان طی روزهای آینده خبر داد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سامانه بارشی که از روز گذشته وارد جنوب استان شده تا فردا صبح در منطقه حضور خواهد داشت، در این رابطه پدیده‌های بارش برف، باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی افزود: این سامانه بارشی از فردا صبح بتدریج از منطقه خارج خواهد شد و روز یکشنبه سامانه بارشی جدید منطقه را تا اواخر هفته فرا می‌گیرد.

محمدپور تصریح کرد: با ورود سامانه بارشی جدید از روز یک شنبه افزایش ابر، بارش برف و باران و کاهش دما بین 6 تا 10 درجه و وزش باد گاها شدید تا 75 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش در شهر سردشت با 14.4 میلی‌متر  روی داده و بعد از آن پیرانشهر با 8.6 میلی‌متر  دومین شهر پربارش استان بوده است، میزان بارش در مهاباد نیز به 1.5 میلی‌متر رسیده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: سامانه بارشی جدید ابتدا نیمه جنوبی استان و تا اواخر هفته کلیه مناطق استان را در بر خواهد گرفت.

اردلان محمدپور افزود: لغزندگی، کاهش دید و کولاک برف در جاده های مواصلاتی،احتمال آسیب به سازه های سبک و گلخانه ها از مخاطرات احتمالی این سامانه بارشی خواهد بود، لذا به شهروندان توصیه می‌شود: از سفرهای غیر ضروری و تردد در محورهای دارای ارتفاعات پرهیز کنند، اداره راهداری نیز و آماده سازی تجهیزات برف روبی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد را باید در ستور کار قرار دهد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد