تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۲۶ دي ساعت ۱۱:۲۶ بازدید: 145      نظرات: 0      کد مطلب: 15659
معاون وزیر: افزایش 2.5 برابری استانداردسازی گرمایش

بخاری‌های نفتی 105 مدرسه در مهاباد تا پایان سال استانداردسازی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جریان سفر خود به مهاباد از افزایش 2.5 برابری اعتبارات استانداردسازیسیستم گرمایشی در کشور خبر داد.
مهرالله رخشانی‌مهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از سال 1397 تلاش همه‌جانبه‌ای در راستای حذف بخاری‌های نفتی و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس کشور صورت گرفته است.
 
وی افزود: در سال 98 میزان اعتبار تخصیص یافته برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بالغ بر 800 میلیون تومان بوده و این میزان در سال 99 افزایش 2.5 برابری داشته و به 1 هزار و 350 میلیون تومان رسیده است.
رخشانی مهر تصریح کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، امسال نیز تصویب شد تا برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس و حذف بخاری‌های نفتی اعتباری بیش از 1 هزار و 350 برای مدارس کشور اختصاص یابد که استان آذربایجان غربی یکی از استان‌های پیشرو برای جذب اعتبارات در این زمینه است. 
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه شورای آموزش شهرستان مهاباد با اشاره به افزایش چشمگیر اعتبارات بخش آموزشی کشور با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده اظهار کرد: امسال برای نخستین بار در بودجه، ردیف جدیدی برای توسعه فضای آموزشی در چهار استان کم‌برخوردار کشور از نظر فضای آموزشی شامل استان‌های آذربایجان‌غربی، کرمان، خوزستان و هرمزگان به میزان هر کدام 100 میلیارد تومان اعتبار تخصیص خواهد یافت.
وی افزود: از 365 کلاس درس تخریبی در شهر مهاباد 292 کلاس نوسازی شده و در صورت تکمیل 2 پروژه مشارکتی در این شهر تا دهه فجر، در چند ماه آینده دوباره به مهاباد سفر خواهم کرد.
 
*وجود 31 مدرسه کانکسی در مهاباد*
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای آموزش شهرستان اظهار کرد: هم اکنون دانش‌آموزان ۳۱ مدرسه این شهرستان در کانکس در حال تحصیل هستند و این در حالی است که قرار بود که مدارس کانکسی جمع‌آوری شوند.
وی با انتقاد از طولانی شدن پروژه‌های مدرسه سازی در این شهرستان اظهار کرد: مدرسه قره‌بلاغ 9 ساله عملیات اجرایی آن شروع نشده، مدرسه 10 کلاسه قره‌قشلاق نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره رها شده است.
محمودزاده افزود: دبیرستان روستای خورخوره، مدرسه 3 کلاسه کوسه کهریز و مدرسه گوک تپه نیز با 40 درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره مانده و در سطح شهر نیز مدارس فجر، شهید مفتح با 10 درصد پیشرفت فیزیکی رها شده است.
وی تصریح کرد: برخی مدارس خیرساز در روستاها نیز مشکلاتی دارند و پیشرفت فیزیکی آنها بسیار به کندی صورت می‌گیرد.
مطالبه شهرستان مهاباد از وزرات آموزش و پرورش تخریب و نوسازی مدارس شافعی، شهریکندی و قدس در سطح شهر است و انتظار داریم در بخش اعتبارات ملی تأمین اعتبار شوند.
کامبیز شاوله مدیر آموزش پرورش شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: بخاری‌های نفتی در شهرستان مهاباد تا پایان سال به کلی جمع آوری خواهد شد.
وی افزود: تا پایان سال 105 مدرسه این شهرستان که از بخاری نفتی استفاده می‌کنند به سیستم گرمایشی نوین تجهیز خواهند شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد