تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ دي ساعت ۲۲:۵۵ بازدید: 1897      نظرات: 3      کد مطلب: 15657

بازدید معاون وزیر از نخستین مدرسه سبز کشور در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از اولین مدرسه سبز کشور در مهاباد بازدید کرد.
مهرالله رخشانی‌مهر  معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سفر یک روزه خود به مهاباد که جمعی از مسوولان استانی ازجمله مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی و نمایندگان شهرستان‌های مهاباد، پیرانشهر و سردشت وی را همراهی می‌کردند، از نخستین مدرسه سبز کشور که به همت حاج رامین صدیقی خیر مدرسه‌ساز مهابادی درحال ساخت است بازدید کرد.
 
نخستین مدرسه خیرساز کشور با شاخص‌های بهره‌وری سبز به‌همت خیر نیک‌اندیش «رامین صدیقی» از سال 96 در مهاباد به امید فراهم کردن فضایی فراتر از استانداردهای ملی و مطابق با استانداردهای حال حاضر کشورهای توسعه یافته برای فرزندان شهروندان مهابادی  آغاز شده است.
اگرچه میزان هزینه‌های ساخت این مدرسه توسط خیر مهابادی فاش نشده اما با اعتبار اولیه بالغ بر 5 میلیارد شروع شده و برخی کارشناسان تخمین زده‌اند هزینه‌های ساخت و تجهیز آن به بیش از 10 الی 12 میلیارد تومان برسد.
مدرسه خیرساز صدیقی در مساحت 1 هزار و 800 متر با زیربنای 3 هزار و 200 متر در سه طبقه در خیابان سه‌راه وفایی به ایستگاه‌های آخر بهره‌برداری رسیده و پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک افتتاح شود.
نمای بیرونی این پروژه با توجه به معماری سنتی و بافت قدیمی شهر بوده و در ساخت آن از مجهزترین سیستم‌های گرمایشی از کف و سایر تجهزات دیگر ازجمله درب و پنجره، کف سازی کلاس و نرده‌ها استفاده شده است.
 
مهندس طاهر کوتاهی نماینده مقیم ادارە کل نوسازی مدارس آذربایجان غربی در شهرستان مهاباد در حاشیه بازدید از این مدرسه به خبرنگار هاژه گفت: این پروژه نخستین مدرسه سبز استان آذربایجان غربی است که  درحال حاضر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: به جرأت می‌توان گفت این پروژه که تماما خیرساز است، یکی از با کیفیت‌ترین مدارس در سطح استان و حتی کشور می‌باشد و حساسیت خیر مهابادی در انتخاب مواد و مصالح با کیفیت موجب شگفتی است.
کوتاهی تصریح کرد: نصب آبگرمکن خورشیدی برای تأمین آب مصرفی ساختمان و سرویس‌های بهداشتی دانش‌آموزان، اجرای بام وارونه برای جلوگیری از هدر رفت انرژی، پنجره‌های دوجداره، اجرای درب دوم در ورودی برای کنترل تبادل حرارتی ساختمان با محیط خارج، طراحی محوطه با پوشش گیاهی، درختی و ایجاد دسترسی دانش‌آموزان به فضای سبز از دیگر ویژگی‌های مدارس سبز است.
وی اضافه کرد: در ساخت این مدرسه سبز انرژی، آب، پسماند، مدیریت، مواد و مصالح سبز، دسترسی سایت و کیفیت داخلی با حساسیت ویژه‌ای رعایت شده است.
نماینده مقیم ادارە کل نوسازی مدارس آذربایجان غربی در شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه میزان دقیق هزینه ساخت این مدرسه مشخص نیست اظهار کرد: خیر مدرسه ساز مهابادی با حساسیتی که داشته، برخی اقلام و مواد و مصالح را از بهترین نوع در خارج از کشور وارد کرده است.
طاهر کوتاهی در پایان افزود: اتمام این پروژه به توانایی خیر بستگی دارد اما این مدرسه یکی از زیرساخت‌های ماندگار در شهر، استان و حتی کشور خواهد بود. 
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن تمجید از تلاش حاج رامین صدیقی خیر مدرسه ساز مهابادی برای احداث این مدرسه اظهار کرد: روسای شرکت‌های خدمات رسان نیز در این بازدید حضور یافته‌اند تا حل مشکلات را متعهد شوند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۰/۲۶
خوب
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۰/۲۶
خوب
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاشمی نژاد ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
کاش کمی هم بفکر آنهایی بود که ازدردمستاجری ومریضی مینالند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد