تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ دي ساعت ۲۱:۳۵ بازدید: 408      نظرات: 0      کد مطلب: 15656
در سفر یک روزه معاون وزیر آموزش و پرورش به مهاباد

بازدید از 9 مدرسه درحال ساخت و نیمه کاره در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جریان سفر 2 روزه خود به آذربایجان غربی، از 9 مدرسه درحال ساخت و نیمه کاره شهرستان مهاباد بازدید کرد.

حمداله رخشانی‌مهر اولین برنامه سفر خود به مهاباد را با افتتاح مدرسه 10 کلاسه روستای ایندرقاش آغاز کرد و بعد از آن در منطقه شهرک مهاباد حضور یافت تا ضمن بازدید از یک فضای آموزشی نیمه کاره(روبروی مدرسه لاله) آخرین وضعیت زمین مورد مناقشه آموزش و پرورش و شهرداری را بررسی نماید.

 

در این بازدید مسوولان آموزش و پرورش شهرستان و استان آذربایجان غربی شهرداری مهاباد را مسوول تعطیلی پروژه اعلام کردند، با این حال سرپرست شهرداری مهاباد نیز آموزش و پرورش را به بهانه تراشی و عدم پیگیری روند اداری برای صدور پروانه متهم کرد.

سپیدە طیب‌قاسمی مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی در تشریح مشکلات این زمین به معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال گذشته شهرداری مهاباد با ارسال چندین اخطاریه مانع از اجرای پروژه شده‌ است.

کریم محمدنژاد سرپرست شهرداری نیز در جمع مسوولان، عدم پیگیری آموزش و پرورش و مراجعه به شهرداری برای ارائه نقشه و صدور پروانه را علت تعطیلی پروژه اعلام کرد و گفت: شهرداری مشکلی با اجرای پروژه ندارد و آموزش و پرورش با دریافت پروانه می‌تواند ساخت و ساز را شروع نماید.

محمدنژاد در حاشیه این بازدید به خبرنگار هاژه گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای در سال 1397 قطعه زمینی به مساحت 457 در قسمت شرقی این سایت از شهرداری به آموزش و پرورش واگذار گردید و قرار بود آموزش و پرورش ساخت و ساز در یکی از ضلع‌ها شروع نماید.

وی افزود: در همان سال 97 و به فاصله 10 روز از عقد تفاهم‌نامه شهرداری سند شش دانگ این زمین را به آموزش و پرورش تحویل داده و از آن زمان تاکنون آموزش و پرورش به تعهدات خود عمل نکرده است.

محمدنژاد با رد ادعاهای مسوولان آموزش و پرورش تصریح کرد: صدور پروانه بدون مشخص شدن موقعیت ساخت و ساز بنا ممکن نیست و آموزش و پرورش می‌بایست نقشه اجرای پروژه را به شهرداری تحویل می‌داد تا پروانه ساخت صادر گردد.

 

سومین برنامه معاون وزیر و مسوولان استان و شهرستانی بازدید از مدرسه مشارکتی دکتر رشیدزاده در محله آزادگان شهر مهاباد بود.

مهندس طاهر کوتاهی نماینده مقیم ادارە کل نوسازی مدارس آذربایجان غربی در شهرستان مهاباد  در حاشیه این بازدید در گفتگو با هاژه اظهار کرد: مدرسه مشارکتی دکتر رشیدزاده با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان و با زیربنای 1 هزار و 90 متر بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: خیر مدرسه ساز مهابادی با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان در ساخت این مدرسه مشارکت داشته و دولت نیز 1 میلیارد و 600 میلیون تومان برای  تکمیل ساخت آن هزینه کرده است.

کوتاهی تصریح کرد: با تجهیز این مدرسه میزان هزینه‌های آن تا 3 میلیارد تومان افزایش می‌یابد، بنای ساختمان آموزشی 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با مساعد شدن آب و هوا آسفالت آن صورت خواهد گرفت.

به گزارش هاژه، بازدید از مدارس درحال ساخت مهندس چیا عزیزانباری، حاج رامین صدیقی، باغ شایگان، مدارس نیمه تمام شهریکندی، مفتح، شافعی و همچنین مدرس قدس که نیازمند بازسازی است از دیگر برنامه‌های بازدید معاون وزیر از زیرساخت‌های اموزشی شهر بود.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدیدها در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: تخریب و بازسازی مدارس قدیمی، تکمیل مدارس نیمه تمام، تجهیز مدارس و تسهیل مشارکت خیرین برای مشارکت در ساخت مدارس از وظایف اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است و سومین سفر معاون وزیر با هدف ارزیابی اقدامات انجام شده در شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: در سفر قبلی معاون وزیر آموزش و پرورش به مهاباد 4 مدرسه کلنگ‌زنی شد که شروع عملیات در 3 مدرسه آغاز شده است.

محمودزاده تصریح کرد: برخی مدارس خیرساز در شهرستان نیز پیشرفت فیزیکی مطلوبی ندارد و مطالبه شهرستان از وزارت آموزش و پرورش و شخص آقای رخشانی مهر به عنوان رییس سازمان نوسازی مدارس کشور، تسهیل و سرعت بخشیدن به ساخت و ساز آنها است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد