تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ دي ساعت ۱۷:۴۸ بازدید: 422      نظرات: 0      کد مطلب: 15655
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش

مدرسه 10 کلاسه ایندرقاش در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدرسه 10 کلاسه روستای 《ایندرقاش》مهاباد با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

"حمداله رخشانی‌مهر" معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با دعوت نمایندگان شهرستان مهاباد، پیرانشهر و سردشت در سفری 2 روزه به آذربایجان‌غربی سفر کرد، وی در دومین روز از سفر خود به این استان در مهاباد حضور یافت تا ضمن افتتاح مدرسه مشارکتی ایندرقاش، از پروژه‌های نیمه کاره و در حال ساخت شهرستان بازدید نماید.

کامبیز شاوله مدیر آموزش و پرورش مهاباد در حاشیه آیین بهره‌برداری از مدرسه 10کلاسه روستای ایندرقاش اظهار کرد: این واحد آموزشی با زیربنای 563 متر مربع به صورت مشارکتی بخش دولتی و خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است.

 

وی افزود: برای احداث این مدرسه در مجموع 1 میلیارد و 245 میلیون تومان هزینه شده است که سهم بخش دولتی از این مقدار 945 میلیون تومان، سهم خیر مدرسه ساز 200 میلیون تومان و سهم کمک اهالی روستا نیز 100 میلیون تومان است.

جلال محمودزاده نماینده مردم شهرستان مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: اگرچه تلاش‌های مسوولین کشوری و استانی آموزش و پرورش و سازمان نوسازی برای ایجاد و بازسازی فضاهای آموزشی جای تقدیر و تشکر ویژه دارد، اما میزان برخورداری شهرستان مهاباد از فضای آموزشی با استانداردهای کشوری فاصله دارد و نیازمند توجه ویژه دولت و مسوولان به مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی هستیم.

 

وی افزود: درحال حاضر بیش از 50 پروژه مدرسه سازی در شهرستان مهاباد در جریان است و سازمان ملی زمین نیز ساخت 120 کلاس درس را در این شهرستان در دستور کار قرار داده است.

محمودزاده تصریح کرد: با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها وضعیت شهرستان مهاباد از نظر برخورداری از فضای آموزشی تغییر خواهد کرد و مطالبه شهرستان مهاباد و مسوولان از وزارت آموزش و پرورش و معاون وزیر که در این سفر از نزدیک پروژه‌ها را بازدید خواهند کرد، تسریع در تخریب و بازسازی و تکمیل پروژه‌های درحال اجرا و خیرساز است.

نماینده مردم مهاباد از نشست فرمانداران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌های مهاباد، پیرانشهر و سردشت در دفتر معاون عمرانی وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبر داد و گفت: امیدواریم در این نشست با توجه به بازدیدهای میدانی مصوباتی کارآمد برای پیشرفت امورات تدوین شود.  

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد