تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ دي ساعت ۱۷:۲۵ بازدید: 308      نظرات: 0      کد مطلب: 15645

خودرو حامل ۳ تُن چوب قاچاق در مهاباد توقیف شد


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: یک دستگاه خودرو حامل سه تُن چوب قاچاق درختان جنگلی در منطقه "کاولان" این شهرستان توقیف شد.

مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره، خودرو حامل این بار چوب از نوع بید در جاده روستای "کاولان" بخش خلیفان با همکاری پاسگاه انتظامی کاولان این شهرستان توقیف و به پارکینگ اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد انتقال داده شد.

وی افزود: راننده این خودرو با تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی و بار چوب آن نیز توقیف شد.

پاتو تصریح کرد: هرگونه جابجایی و حمل چوب در بین شهرها و جاده‌های بین شهری بدون مجوز رسمی از اداره منابع طبیعی جرم محسوب و درصورت مشاهده پیگیری و برخورد قضایی می‌شود.

وی با اشاره به حمل چندین محموله چوب درختان جنگلی و قاچاق در این شهرستان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ تن چوب قاچاق در این شهرستان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۰ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: سال گذشته نیز بیش از ۴۰ تُن چوب قاچاق در مناطق مختلف این شهرستان در قالب ۹ عملیات مختلف براساس گزارش‌های مردمی کشف و در این ارتباط نیز ۶ دستگاه خودرو توقیف شد.

"پاتو" از مردم طبیعت‌دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان، به شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد