تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ دي ساعت ۱۶:۳۳ بازدید: 246      نظرات: 0      کد مطلب: 15643

انجام بیش از 14 هزار بازرسی و تشکیل 780 پرونده تعزیراتی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اتاق اصناف مهاباد از انجام بیش از 14 هزار بازرسی و تشکیل 780 پرونده تعزیراتی در این شهرستان خبر داد.

هاشم لاجانی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال در مجموع ۱۴ هزار و ۱۳۸ بازرسی شامل ۱۰ هزار و ۸۸۰ بازرسی از واحدهای صنفی و سه هزار و ۲۵۸ بازرسی از واحدهای غیرصنفی انجام شده که در مجموع برای هر کدام به ترتیب ۶۷۴ و ۱۰۸ پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.

وی افزود: همچنین در قالب گشت‌های مشترک شامل اتاق اصناف، بهداشت و درمان، اداره استاندار به همراه بازرسان این اداره ۸۶۱ مورد بازرسی انجام شده که طی آن ۱۹۸ پرونده به ارزش 76 میلیون تومان تشکیل شده است.

لاجانی تصریح کرد: امسال ۲ هزار و ۷۹ مورد بازرسی از نانوایی‌های این شهرستان به عمل آمده که در این رابطه نیز ۹۷ پرونده تعزیراتی به ارزش 21 میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: گرانفروشی، درج نکردن قیمت، کم‌فروشی، عرضه خارج از شبکه و رعایت نکردن نکات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا از جمله مهم ترین تخلفات صورت گرفته طی سال جاری بوده است.

رییس اتاق اصناف مهاباد در ادامه اظهار کرد: پرونده تخلف‌های صنفی پس از تنظیم به تعزیرات حکومتی ارسال و در صورت استمرار تخلف با همکاری مراجع دیگر اقدام به پلمب این واحدها می‌شود.

وی افزود: در همین مدت ۵۲۰ مورد شکایت از واحدهای مختلف صنفی از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و تلفن ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ این شهرستان توسط شهروندان گزارش شده‌ که طی آن ۱۱۴ تخلف محرز و ۴۱۶ تخلف نیز غیر محرز اعلام شده است.

لاجانی در پایان تاکید کرد: شهروندان از طریق شماره ۱۲۴ و تلفن ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ این شهرستان موارد تخلف را گزارش دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد