تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۱ دي ساعت ۲۲:۴۲ بازدید: 655      نظرات: 0      کد مطلب: 15633

‍ شهرداری مهاباد برای احداث سینما زمین دارد!

مصطفی احمدزاده


در گزارشی از پایگاه خبری هاژه خواندم که گویا گفته شده شهرداری مهاباد زمینی در مقیاس سه هزار و هفتصدمتر برای احداث سینما ندارد. لازم است که تاکید کنم شهرداری مهاباد چنین زمینی دارد و در خوب جایی هم دارد، همانجا که در ادوار گذشته بخشی از آن با کج سلیقگی تمام به احداث وصله ناجور بازارچه سیگار اختصاص داده شد‌. بله شهرداری مهاباد در  بلوار پرستار بالاتر از جایگاه سی ان جی، در همسایگی قبرستان تاریخی بداغ سلطان شش هزار متر زمین با کاربری آموزشی دارد که نه تنها کفاف تامین عرصه سینما را خواهد کرد که برای احداث موزه مهاباد هم در باقی مانده آن فضای کافی در اختیار خواهد بود. 
برای اجرایی شدن این دو پروژه کافی است که کاربری این عرصه در کمیسیون ماده پنج که ریاست آن با آقای استاندار است به کاربری فرهنگی تغییر داده شود که دست بر قضا کاملا با  بافت محل ( مقبره بداغ سلطان، قبرستان بداغ سلطان و تپه شایگان) هماهنگ است.
بهتر است نماینده محترم هم در خصوص تخصیص زمین از سوی شهرداری، جناب دکتر شهریاری را به عنوان قائم مقام شورای شهر و تصمیم گیرنده اصلی خطاب قرار دهند تا نتیجه مطلوب هرچه سریعتر حاصل شود.
مطمئنا جناب استاندار هم به این پیشنهاد لبیک خواهند گفت تا به عنوان قائم مقام شورای شهر مهاباد دو مطالبه فرهنگی دیرینه موکلان مهابادی خود (سینما و موزه) را برآورده کرده باشند. جناب دکتر شهریاری عزیز حتما عنایت دارند که شایسته نیست مهاباد به عنوان قطب بین المللی فرهنگی در استان (به استناد گزارش طرح آمایش سرزمینی آ. غربی) فاقد سینما و موزه باشد. در این راستا انتظار می رود که جناب دکتر خدرلو هم به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد نقشی تعیین کننده ایفا کنند.
و عزیزان شهرداری هم بهتر است عنایت داشته باشند که شهرداری یک سازمان اجتماعی مردمی است و در هیات دولت محلی وظایفی کتمان ناپذیر در زمینه تامین سرانه های فرهنگی بر دوش دارد. زمینهای شهرداری که قرار نیست کما فی السابق با کارشناسی های محیرالعقول و مساله دار با کارکرد نظارت نشده پیمانکاران نورچشمی تهاتر شود! مردم یا همان تامین کنندگان مستقیم بودجه شهرداری هم حقی بر بانک املاک این سازمان دارند!
و کلام آخر اینکه در صورت تخصیص زمین مربوطه ضروری است که هر دو پروژه سینما و موزه با مبنا قرار دادن معماری مقبره بداغ سلطان و باقی بناهای تاریخی شهر جون مسجد سرخ احداث شوند. امید آنکه با پیگیری نماینده محترم،  جناب استاندار به عنوات قائم مقام محترم شورای شهر مهاباد، فرماندار گرامی و البته تلاش فعالین و رسانه ها این اتفاق مبارک هرچه سریعتر روی دهد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد