تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۱ دي ساعت ۲۱:۵۰ بازدید: 1921      نظرات: 0      کد مطلب: 15632

خانواده‌ی استاد محمد ماملی علیه تعرض کنندگان شکایت کردند


 
 

 

جمعه گذشته، فرد یا افرادی نامشخص به آرامگاه خواننده و هنرمند پرآوازه کورد، استاد محمد ماملی تعرض کردند. این اقدام واکنش‌های بسیاری را در میان جمع کثیری از شهروندان و هنردوستان در سراسر جهان در پی داشت.

به گزارش هاژه خانواده‌ و فرزندان استاد محمد ماملی برای پیگیری این موضوع از طریق روند قضایی اقدام کرده‌ و در این زمینه شکایتی را تحویل دادستان مهاباد داده‌اند.

خسرو خسرویی وکیل این پرونده به هاژه می‌گوید که خانواده‌ی استاد محمد ماملی و فرزندان ایشان به من مراجعه و درخواست وکالت کردند. من هم به عنوان یکی از هواداران استاد ماملی به صورت افتخاری این پرونده را قبول کردم. با توجه به این که این موضوع جنبه‌ی عمومی دارد، علاوه بر خانواده‌ی استاد ماملی، بنده نیز به عنوان یک شهروند نسبت به افراد ناشناخته‌ای که مرتکب این جرم شده‌اند مبنی بر تخریب، ارتکاب فعل حرام و توهین به اشخاص عادی، اعلام جرم کرده‌ام.

 خسروی اضافه می‌کند: توهین به این معنا که توهین انجام شده در قبال آرامگاه استاد، توهین به ورثه‌ی مرحوم نیز قلمداد می‌شود. مطابق ماده 608 و 588 و 638 و 677 قانون مجازات اسلامی به این اقدام اشاره شده و جرم است. مطابق قانون توهین به مفاخر هنری، هتک حیثیت شخصیت‌های تاریخی و هنری جرم محسوب می‌شود.

نماینده‌ی کانون وکلای آذربایجان‌غربی در رابطه با زمان تشکیل این شکایت می‌گوید که دیروز خانواده‌ی استاد با او تماس گرفته‌اند و شکایت امروز 9/10/1399 مطرح شده است.

خسروی می‌گوید: شکایت را خطاب به دادستان شهرستان مهاباد تنظیم کرده‌ایم. پرونده فعلا به دادسرا ارجاع داده شده است. دادستان محترم نیز پرونده را به یکی از شعب دادیاری و یا بازپرسی ارجاع خواهند داد و بلافاصله نسبت به شروع تحقیقات اقدام خواهیم کرد.

وکیل خانواده‌ی استاد ماملی نسبت به طرح این شکایت خوشبین است و می‌گوید: با توجه به یک سری شواهد و قرائنی که به دستمان رسیده سرنخ‌هایی در این رابطه وجود دارد. بسیار امیدوارم که پرونده از طریق سیستم قضایی پیگیری می‌شود و مجرمین حتما شناسایی خواهند شد.

 خسروی در رابطه با این سوال که آیا دادستان مهاباد با توجه به این که این موضوع احساسات بسیاری از شهروندان و هنردوستان را جریحه دار کرده است، دستور ویژه‌ای صادر کرده‌ است، به هاژه می‌گوید: با توجه به این که شکایت امروز مطرح شده، فردا در خدمت آقای دادستان خواهیم بود، ولی مطمئن هستم که از آن‌جایی که احساسات عموم جامعه جریحه‌دار شده است، ایشان نیز  نسبت به این موضوع حساسیت نشان خواهند داد. خسروی در آخر می‌گوید که مراحل روند پرونده و نتایج تحقیقات را از طریق هاژه به اطلاع شهروندان خواهد رساند.

 برچسب ها: ماملی, مهاباد

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد