تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۱ دي ساعت ۱۶:۱۷ بازدید: 1678      نظرات: 0      کد مطلب: 15631

آخرین وضعیت مسکن ملی در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد آخرین وضعیت اقدام ملی مسکن در مهاباد را تشریح کرد.

سوران کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شروع این طرح تاکنون بیش از 8 هزار و 200 نفر برای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان مهاباد ثبت نام کرده‌اند که بعد از پالایش تعدادی از افراد واجد شرایط تشخیص نداده شده و افراد باقی مانده در لیست تایید قرار گرفته‌اند.

وی افزود: تاکنون 946 نفر آورده اولیه خود را که 40 میلیون تومان است واریز کرده‌اند و در مجموع بیش از 37 میلیارد تومان برای اجرای این طرح واریز شده  و آورده اولیه در حساب خود اشخاص بلوکه شده است.

کریمی تصریح کرد: در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان مهاباد تعداد 1 هزار و 100 واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و فاقد زمین و یا منزل مسکونی ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تجربه تلخ شرکت‌های تعاونی در ساخت مسکن مهر، ساخت این واحدهای مسکونی به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) واگذار شده است که بازوی اجرای طرح را شرکت نصر کوردستان برعهده دارد.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد به اندازه کافی و با لحاظ واجدین شرایط زمین و سایر زیرساخت‌ها برای احداث مسکن اقدام ملی در این شهرستان فراهم شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد

وی افزود: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

کریمی در پایان تصریح کرد: درحال حاضر پیمانکار در محل ساخت واحدهای مسکونی مستقر شده و عملیات خاکبرداری زمین‌ها در 2 فاز موکریان و شهرک کارمندان درحال انجام است.برچسب ها: شهرسازی, مسکن, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد