تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ دي ساعت ۲۱:۴۵ بازدید: 1307      نظرات: 0      کد مطلب: 15617
تقدیر از همراهی شهروندان و درخواست برای رعایت پروتکل‌ها

آخرین آمار و وضعیت کرونا در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد ضمن اعلام آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد، از همراهی شهروندان برای رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا تقدیر کرد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون بیش از 6 هزار و 304 مورد مبتلا به کووید 19 در این شهرستان شناسایی شده است.

وی افزود: در این مدت 305 مبتلای قطعی به کرونا نیز جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 295 نفر شهروند مهاباد و 10 نفر نیز ساکن سایر شهرهای کشور می‌باشند اما محل تولد آنها مهاباد بوده است.

بهزاد تصریح کرد: در حال حاضر 21 نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 6 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری می‌باشند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 10 مورد مثبت و 11 مورد مشکوک به ابتلا می‌باشند اضافه کرد: 2 نفر به دستگاه وینتیلاتور وصل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: بیشترین میزان شیوع کرونا در شهرستان مهاباد در بین افراد زیر 50 سال است، با این حال بیشترین میزان فوتی‌ها در سنین بالای 60 سال و در بین افرادی که دارای بیماری پیش زمینه‌ای هستند روی می‌دهد.

دکتر امیر بهزاد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از شهروندان اظهار کرد: افزایش و کاهش این ویروس به میزان همراهی و رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان وابسته است و اگر همراهی و تلاش شهروندان نبود، وضعیت شهرستان بهتر نمی‌شد، لذا برای ثابت نگه‌داشتن وضعیت باید تلاش کرد تا محدودیت‌های کرونایی که بازاریان و مشاغل مختلف را در تگنا قرار می‌دهد اعمال نشود.

وی با تکذیب افزایش یکباره بیماران کرونایی در شهرستان افزود: وضعیت کرونا همواره شکننده است و شهروندان باید تا پایان فصل سرد حساسیت ویژه‌ای در رعایت دستورالعمل‌ها داشته باشند، با این حال در چند روز گذشته شاهد افزایش یکباره مراجعه مبتلایان به کرونا به بیمارستان نبوده‌ایم.

بهزاد تصریح کرد: استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم برپایی مراسمات عروسی، عزا و دورهمی بهترین راه مقابله با این ویروس و حفظ سلامت عزیزان است، از طرفی کرونا نه تنها سلامت جسمی بلکه آرامش روانی و وضعیت اقتصادی خانواده‌ها را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: در صورت رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان می‌توانیم پیک چهارم کرونا را با کمترین میزان تلفات پشت سر بگذاریم و این امر به جدیت شهروندان در حفظ سلامت خود و عزیزانشان بستگی دارد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد