تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ دي ساعت ۱۷:۲۴ بازدید: 676      نظرات: 0      کد مطلب: 15615

کلنگ زنی خانه‌ای برای فرشتگان بی سرپرست و بدسرپرست مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسوولان شهرستان و با همت خیرین، ساختمان کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست ژیوان کلنگ زنی شد.

جلال معروفیان رییس هیات مدیره خیریه کودکان و نوباوگان ژیوان در این مراسم اظهار کرد: در بهترین نقطه شهر مهاباد زمینی به مساحت 500 متر برای ایجاد بنای کودکان بی سرپرست و بدسرپرست با برآورد اعتباری 10 میلیارد تومان احداث خواهد شد تا کودکانی که از حقوق ابتدایی خود محروم هستند رشد و تعالی یابند.

وی افزود: این زمین وقفی در مالکیت سازمان اوقاف و شبکه بهداشت و درمان است که با همت خیرین شهرستان تأمین اعتبار خواهد شد.

معروفیان تصریح کرد: در ساخت این بنا نقطه نظرات متخصصین و کارشناسان و استانداردهای روانشناختی، آموزشی، بهداشت و تغذیه لحاظ خواهد شد تا در سطح غرب کشور به نمونه‌ای موفق تبدیل شود.

وی در پایان اظهار کرد: خیریه کودکان و نوباوگان ژیوان در سال 1392 با مجوز سازمان بهزیستی تأسیس شده و 22 نفر عضو هیات مدیره دارد که تأمین اعتبار برای اجرای تمامی برنامه‌ها از سوی خیرین صورت می‌گیرد.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: صدور مجوز از سوی سازمان بهزیستی برای اجرای برخی پروژه‌ها و یا فعالیت چندان آسان نیست، اما این اعتماد نشانه حسن نیت اعضای هیات مدیره و تلاش خیرین شهرستان است.

 

وی افزود: مدت 2 سال است که احداث این بنای ارزشمند پیگیری می‌شود و تلاش‌ها برای واگذاری زمین نیز 1 سال بطول انجامید.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز از تلاش‌های ایرج شجاعی فرماندار سابق مهاباد برای پیگیری ساخت این مرکز تقدیر کرد و گفت: خانه ژیوان حس یک خانواده را به بازدید کننده می‌دهد و خیرین شهرستان در واقع خانواده کودکان بی‌سرپرست و بد‌سرپرست می‌باشند.

وی افزود: فعالیت خیرین و سازمان‌های مردم نهاد در بخش‌های مختلف زبان زد خاص و عام است و این امر مهاباد را متفاوت کرده است.

خدرلو تصریح کرد: فرهنگ مطالبه‌گری شهروندان مهابادی موجب شده تا مسوولان نیز مطالبه‌گر باشند و ارزش ساخت این بنا را نمی‌توان با کارخانه و یا مراکز تولیدی مقایسه کرد.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اعتبارات این مرکز از سوی خیرین تأمین می‌شود و ساخت بنا در 2 فار صورت می‌گیرد.

وی افزود: فاز اول دارای 2 طبقه و  پایلوت می‌باشد ، طبقه اول آن برای کودکان 3 تا 6 سال و طبقه دوم آن برای سنین 6 تا 12 سال طراحی شده است.

یوسفی تصریح کرد: در صورت صدور رسمی مجوز برای نگهداری شیرخوارگان طبقه‌ای دیگر نیز برای نگهداری کودکان شیرخواره تا 3 سال ساخته خواهد شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد