تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۳ دي ساعت ۲۱:۳۲ بازدید: 2550      نظرات: 0      کد مطلب: 15601

یلدا آمار بستری‌های کرونایی مهاباد را افزایش داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از افزایش تعداد بستری‌های کرونایی در مقایسه با چند روز گذشته خبر داد.
دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان مهاباد در مقایسه با چند روز  گذشته از 15 نفر به 22 نفر رسیده است.
وی افزود: افزایش شمار بستری‌ها در سطح استان مشاهده شده و این امر در مهاباد نیز تاحدودی خود را نشان داده است.
بهزاد تصریح کرد: احتمال می‌رود این افزایش ناشی از دورهمی‌های شب یلدا باشد که در سطح استان و شهرستان خود را نشان داده است، ولی باید چند روزی صبر کرد تا دقیقا مشخص شود که این افزایش مبتلایان مقطعی است و یا ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: درحال حاضر 22 بیمار در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 11 مورد مثبت و 11 مورد دیگر مشکوک به ابتلا هستند، از تعداد 22 نفر بستری شده، 7 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU تحت درمان هستند  و 2 نفر از آنها به دستگاه وینتیلاتور وصل می‌باشند. 
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد مجموع کل مبتلایان به کرونا در این شهرستان را از ابتدای شیوع تا امروز 6 هزار و 300 نفر اعلام کرد و گفت: شمار فوتی‌های شهرستان همچنان 303 نفر بوده که از این تعداد 10 نفر ساکن شهرهای دیگر کشور بوده‌اند اما بدلیل اینکه محل تولد آنها مهاباد بوده، به آمار این شهرستان اضافه شده‌اند.
دکتر بهزاد با اشاره به شکننده بودن وضعیت کرونا در شهرستان، نسبت به عادی انگاری کرونا و کاهش استفاده شهروندان از ماسک هشدار داد و گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم استفاده مداوم از ماسک توسط شهروندان در چند روز، ضمن اینکه آمار مبتلایان را افزایش می‌دهد وضعیت شهرستان را به نارنجی تبدیل خواهد کرد و به تبع آن محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد