تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۸ دي ساعت ۱۷:۲۸ بازدید: 2145      نظرات: 1      کد مطلب: 15583
کرونا تمام نشده؛ ماسک بزنید

آخرین آمار و وضعیت کرونا در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد ضمن اعلام آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد، نسبت به کاهش استفاده از ماسک هشدار داد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون بیش از 6 هزار و 250 مورد مبتلا به کووید 19 در این شهرستان شناسایی شده است.

وی افزود: در این مدت 302 مبتلای قطعی به کرونا نیز جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 292 نفر شهروند مهاباد و 10 نفر نیز ساکن سایر شهرهای کشور می‌باشند اما محل تولد آنها مهاباد بوده است.

بهزاد تصریح کرد: در حال حاضر 18 نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 10 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری می‌باشند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 13 مورد مثبت و 5 مورد مشکوک به ابتلا می‌باشند اضافه کرد: از این تعداد 4 نفر به دستگاه وینتیلاتور وصل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: بیشترین میزان شیوع کرونا در شهرستان مهاباد در بین افراد زیر 50 سال است، با این حال بیشترین میزان فوتی‌ها در سنین بالای 60 سال و در بین افرادی که دارای بیماری پیش زمینه‌ای هستند روی می‌دهد.

وی با اشاره به پشت سر گذاشتن شب یلدا افزود: در چند روز آینده تأثیرات شب یلدا بر وضعیت شهرستان مشخص خواهد شد ولی وضعیت کرونا همواره شکننده است و شهروندان باید تا پایان فصل سرد حساسیت ویژه‌ای در رعایت دستورالعمل‌ها داشته باشند.

بهزاد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از شهروندان اظهار کرد: افزایش و کاهش این ویروس به میزان همراهی و رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان وابسته است و اگر همراهی و تلاش شهروندان نبود، وضعیت شهرستان بهتر نمی‌شد، لذا برای ثابت نگه‌داشتن وضعیت باید تلاش کرد تا محدودیت‌های کرونایی که بازاریان و مشاغل مختلف را در تگنا قرار می‌دهد اعمال نشود.

وی تصریح کرد: استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم برپایی مراسمات عروسی، عزا و دورهمی بهترین راه مقابله با این ویروس و حفظ سلامت عزیزان است، از طرفی کرونا نه تنها سلامت جسمی بلکه آرامش روانی و وضعیت اقتصادی خانواده‌ها را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی در پایان اظهار کرد: در مدتی که شیب مبتلا به کرونا در مهاباد روندی نزولی داشته، کادر درمان شهرستان نیز فرصت یافته‌اند تا نفسی تازه کنند و رعایت پروتکل‌ها از سوی شهروندان بهترین اقدام برای حمایت از آنها خواهد بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۰/۸
خوشحال شدم خیلی به امیدشکستن کلی کرونا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد