تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۵ دي ساعت ۲۱:۳۴ بازدید: 5905      نظرات: 0      کد مطلب: 15569
بر اساس آخرین وضعیت شهرستان

نحوه اعمال محدودیت‌های کرونایی در مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، آخرین وضعیت محدودیت‌های کرونایی در شهرستان مهاباد تشریح شد.

رحیم عبدالله‌نژاد کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد و عضو ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی که وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده است، 108 شهرستان کشور دارای وضعیت نارنجی هستند که از این تعداد 4 شهرستان دارای وضعیت نارنجی در استان آذربایجان غربی قرار دارند.

وی افزود: شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، خوی و ماکو در وضعیت نارنجی هستند و برابر دستورالعمل‌ها ورود خودروها با پلاک شخصی به این شهرستان‌ها ممنوع و همچنین خودروهای دارای پلاک این شهرستان‌ها اجازه ورود به شهرهای دارای وضعیت زرد را ندارند و در صورت مشاهده جریمه خواهند شد.

عبدالله‌نژاد تصریح کرد: بغیر از 4 شهر دارای وضعیت نارنجی، تردد بین‌شهری بین سایر شهرستان‌ها آزاد است و این وضعیت تا پایان هفته جاری برقرار خواهد بود.

وی اضافه کرد: هر هفته رنگ‌بندی وضعیت شهرستان‌ها از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور اعلام می‌شود و در صورت تغییر وضعیت محدودیت‌های بیشتری اعمال خواهد شد، لذا شهروندان باید در ثابت ماندن وضعیت مشارکت جدی داشته باشند.

این عضو ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد:محدودیت‌های کرونایی در شهر مهاباد نیز فقط گروه‌های شغلی 4 شامل: همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی را شامل می‌شود.

عبدالله‌نژاد افزود: تردد بین استانی نیز برای برخی شهرهای استان کوردستان، کرمانشاه فراهم است و شهروندان قبل از عزیمت به استان‌های همجوار باید از وضعیت شهرستان مقصد اطلاع داشته باشند تا در صورت لزوم برگه تردد دریافت نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد