تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۵ آذر ساعت ۲۱:۱۵ بازدید: 1357      نظرات: 0      کد مطلب: 15535
در اولین نشست فرماندار جدید مهاباد با رسانه‌ها

انتقاد از عدم نقدپذیری مسوولان و درخواست برای مبارزه با فساد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نشست هم‌اندیشی رسانه‌های شهرستان مهاباد با فرماندار جدید این شهرستان برگزار گردید.

در این نشست مدیران و نمایندگان رسانه‌های جمعی، مکتوب، برخط و چاپی شهرستان حضور داشتند و ضمن آشنایی فرماندار با رسانه‌های شهرستان پیرامون توسعه شهرستان و مشکلات متعدد رسانه‌های شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

سیامند جوانبخت رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهاباد با ارائه گزارشی از وضعیت رسانه‌ها در شهرستان از تلاش‌های آنها در راستای روشنگری، اطلاع رسانی دقیق و حساب شده در این شهرستان تقدیر کرد.

در این نشست تعداد زیادی از مدیران رسانه‌های شهرستان از عدم پاسخگویی به موقع مدیران ادارات و دستگاه‌ها و همچنین، تنگناهای پوشش به موقع اخبار در مهاباد انتقاد کردند و از فرماندار مهاباد خواستند نسبت به اصلاح این وضعیت اقدام نماید.

رسانه‌های مهاباد خواستار برگزاری جلسات مستمر و یا نشست‌های رسانه‌ای فرماندار مهاباد با رسانه‌ها و بررسی مشکلات شهرستان شدند و در آن بر لزوم حمایت معنوی از خبرنگاران تأکید شد.

حوادث اخیر شورای شهر و عدم اطلاع رسانی در خصوص اتهامات اعضای دستگیر شده، روند پرونده آنها در دادگاه از دیگر مسائلی بود که رسانه‌های شهرستان به آن معترض بودند و فرماندار مهاباد نیز خواستار تحلیل و واکاوی بیشتر ابعاد این فساد از سوی رسانه‌ها شد.

عدم جدیت مسوولان در مبارزه با زمین‌خواری، فساد و در تنگنا قرار دادن رسانه‌های منتقد از دیگر مشکلات رسانه‌های مهاباد بود که در نشست با فرماندار جدید این شهرستان اعلام شد.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز در این نشست اظهار کرد: مهاباد در سال 1316 جزو 48 شهرستان بزرگ و برتر کشور بوده و همواره باید نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشت.

 

وی افزود: از 48 شهرستان برتر کشور بیش از 30 شهر به مرکز استان تبدیل شده و مابقی نیز به مرکز توسعه استان‌ها و سایر شهرها تبدیل شده‌اند که مهاباد یکی از آنهاست.

خدرلو تصریح کرد: منابع انسانی برتر، ظرفیت  و پتانسیل بالا و همچنین موقعیت این شهرستان توانایی تبدیل به الگوی توسعه را داشته و در این راستا از نقد در جهت اصلاح امور و رفع کاستی‌ها استقبال می‌کنیم.

فرماندار مهاباد با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌های شهرستان در امر اطلاع رسانی و گاه سازی شهروندان در دوران کرونا اظهار کرد: برخلاف تصورات موج سوم کرونا در مهاباد تمام نشده و تعداد بیماران کرونایی شهرستان همچنان بالا است.

وی با بیان اینکه مهاباد همچنان درگیر موج سوم کرونا است از رسانه‌ها خواست در راستای اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان برای رعایت دستورالعمل‌ها به‌ویژه در شب یلدا بصورت جدی اقدام مایند.

خدرلو با بیان اینکه مطالبه‌گری لازمه توسعه است تصریح کرد:  مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید با شفافیت کامل اقدامات و فعالیت‌های خود را برای تنویر افکار عمومی اعلام و در قبال اصحاب رسانه نقدپذیر باشند.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: اطلاع رسانی در خصوص شرح وظایف شوراها و انتخاب افراد توانمند و صادق برای تصدی بر شورای شهر و شهرداری یکی از مهمترین اقداماتی است که رسانه‌ها می‌توانند در آن نقش داشته باشند.

عارف خدرلو در پایان با بیان اینکه عادی‌انگاری بحران کرونا موجب اوج گرفتن دوباره پیک بیماری خواهد شد، گفت: سهل‌انگاری شهروندان و تجمع‌های غیرضروری در مراسم‌ مختلف زحمات کادر درمانی و فشار اقتصادی وارد بر برخی از اصناف در طول یک سال گذشته را از بین خواهد برد لذا اصحاب رسانه باید در این حوزه حضوری فعال‌تر داشته باشند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد