تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۳ آذر ساعت ۲۱:۳۷ بازدید: 999      نظرات: 1      کد مطلب: 15531

بیمارستان مهاباد به دستگاه اکسیژن ساز سوم تجهیز شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از تجهیز بیمارستان این شهر به دستگاه اکسیژن ساز سوم خبر داد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به نیاز بیمارستان مهاباد به دستگاه اکسیژن ساز و لزوم آمادگی قبل از شیوع موج چهارم کرونا با پیگیری نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، دستگاه اکسیژن ساز با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون تومان و ظرفیت تولید 600 لیتر اکسیژن در دقیقه عصر امروز به بیمارستان این شهر تحویل داده شد.

وی افزود: در 2 روز آینده سومین دستگاه اکسیژن ساز این شهرستان راه‌اندازی می‌گردد اما فعلا به دلیل تعداد کم بیماران از آن استفاده نخواهد شد.

بهزاد تصریح کرد: ظرفیت تولید اکسیژن در بیمارستان مهاباد با راه‌اندازی این دستگاه به 1 هزار و 800 لیتر در دقیقه افزایش خواهد یافت.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در پایان با بیان اینکه دستگاه سوم تولید اکسیژن از نظر پدافند غیرعامل برای شهرستان بسیار ضروری بود، اضافه کرد: این دستگاه تا حد بسیار زیادی نیاز بیمارستان مهاباد به کپسول اکسیژن را کاهش خواهد داد و ظرفیت استفاده 180 بیمار نیازمند به اکسیژن را بصورت همزمان با خلوص بالا براحتی فراهم می‌کند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شقایق ۱۳۹۹/۹/۲۴
خیلی عالیه جای تشکر داره ممنون وسپاس فراوان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد