تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۳ دي ساعت ۲۲:۵۵ بازدید: 772      نظرات: 0      کد مطلب: 2537

مرگ بیش از 600 ایرانی توسط قاتل خاموش

به راحتی بدون کوچکترین صدا، ردپا یا بویی انسان می کشد. قربانبان همگی به خاطر سهل انگاری خودشان، می میرند اما قاتل خاموش هر سال در فصول سرد ایرانیان زیادی را قربانی خود می کند.


به گزارش هاژه به نقل از میزان، سال گذشته قاتل 626 نفر در ایران بود. قاتلی که بدون هیچ صدایی می‌آید و جان قربانیان خود را می‌گیرد. همزمان با روزهای سرد سال پرکارتر می‌شود و به قاتل خاموش معروف شده است. 
هر ساله با شروع فصل سرما، صدها نفر از هموطنان به‌ دلیل سهل‌انگاری قربانی گاز گرفتگی می‌شوند و سریال مرگ‌های خاموش همچنان ادامه پیدا می‌کند.
امسال نیز با شروع فصل سرما شاهد حوادث تلخی هستیم که علت اصلی آنها بی‌احتیاطی قربانیان بوده است.
براساس اعلام پزشکی قانونی، سال گذشته 626 نفر براثر گازگرفتگی در کشور جان باختند که 470 نفر از آنها در نیمه دوم سال جان خود را از دست دادند، همچنین 482 نفر از قربانیان مرد و 144 نفر زن بودند. در شش ماهه نخست سال جاری 207 نفر براثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 156 نفر بود، 32.7 درصد افزایش یافته است.
در این مدت از کل تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن 148 نفر مرد و 59 نفر زدن بودند. در شش ماهه اول سال جاری استان‌های تهران با 48، فارس با 19، اصفهان با 15 و کرمانشاه، زنجان و لرستان هر کدام با 11 فوتی بیشترین آمار تلفات مرگ براثر گازگرفتگی را داشته‌اند. این در حالی است که آمار تلفات در دیگر استان‌ها کمتر از ده نفر و در تعدادی از آنها برابر با صفر بوده است. براساس این گزارش در شهریور امسال تلفات مسمومیت با گاز کاهش 6.7 درصدی داشته است و نسبت به مدت مشابه سال قبل یک نفر کمتر شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد