تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۳۰ آبان ساعت ۱۸:۰ بازدید: 3848      نظرات: 0      کد مطلب: 15444

خیر مدرسه ساز مهابادی دار فانی را وداع گفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سید غفور شریفی خیر مدرسه ساز مهابادی روز گذشته در سن 92 سالگی دار فانی را وداع گفت.

سید قرنی شریفی یکی از بستگان نزدیک این خیر مهابادی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: ایشان بمدت چندین دهه در کارهای عام المنفعه ازجمله اهدای زمین به نیازمندان، کمک در بازسازی و احداث مساجد  و مدارس شرکت داشته است.

وی افزود: از مهمترین اقدامات وی می‌توان به اهدای زمین جهت احداث مدرسه در منطقه محروم پشت تپ اشاره کرد که در آن بصورت مشترک با فرزندش 5 هزار متر مربع زمین را به ارزش 15 میلیارد تومان اهدا کرده‌اند.

شریفی تصریح کرد: سید غفور با همکاری فرزندش سید یوسف، 2 هزار متر مربع زمین نیز جهت احداث سالن ورزشی در منطقه پشت تپ اهدا کرده‌اند.

وی اضافه کرد: اهدای زمین برای احداث 2 فلکه، خیابان، احداث زیرساختهای شهری و کلانتری در این منطقه  از دیگر اقدامات وی در زمینه امورات عام المنفعه شهر مهاباد می باشد.

وی اهدای زمین به اقشار آسیب پذیر شهرستان را از دیگر اقدامات شاخص این خیر مهابادی اعلام کرد و گفت: بیش از 70 قطعه زمین مسکونی نیز در طول چندین دهه از سوی سید غفور شریفی به اقشار آسیب پذیر و خانواده‌های بی سرپرست اهدا شده است.

به گزارش هاژه، سید غفور شریفی فرزند سیدحسن شریفی متولد 1307 در روستای گلیار مهاباد است. وی روز 29 آبانماه سال جاری در سن 92 سالگی بر اثر کهولت سن و ابتلا به دیابت دار فانی را وداع گفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد