تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۷:۴۹ بازدید: 3882      نظرات: 3      کد مطلب: 15407

آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد را تشریح کرد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان به 4 هزار و 836 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه موج سوم کرونا بسیار گسترده‌تر است، افزود: در این مدت در مجموع 211 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 205 نفر بومی و شهروند مهاباد و 6 نفر نیز غیربومی بوده‌اند.

بهزاد تصریح کرد: درحال حاضر 155 نفر در بخش کرونای بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 73 نفر مثبت و 82 نفر مشکوک به ابتلا می‌باشند.

وی اضافه کرد: 19 نفر با علایم حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 11 نفر نیز به دستگاه وینتیلاتور وصل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: ویروس کرونا در موج سوم جهش یافته، به نحوی که بیشتر مبتلایان دارای علایم تنگی نفس هستند و بیش از 50 درصد ریه آنها را درگیر کرده است.

وی در پایان از شهروندان خواست نسبت به رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا حساسیت و جدیت بیشتری داشته باشند و ضمن استفاده مدوام از ماسک، از حضور در مراسمات عروسی و عزار و دورهمی‌های خانوادگی جدا خودداری نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۸/۲۱
سلام مردم خودشون رعایت نمیکنند گردن مسولین میذارن.واقعا دست کادر درمان درد نکنه همگی (روسا وپرستاران وپزشکان وخدمات و...) اگه یکی ازاعضای خونه مون دچارکرونامیشن حتی باماسک هم بهش نزدیک نمیشیم ولی کادر بیمارستان شبانه روزدرخدمت بیماران هستند
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

مازیار ۱۳۹۹/۸/۲۰
چرا جناب دکتر دروغ تحویل مردم می دهند. اصلا جهشی در کار نیست و تنها عامل مرگ و میر بیماران در مهاباد کمبود امکانانت و دستگاه فرسوده ی اکسیژن ساز است. بط خود و بی جهت همه ی ضعف ها و کم کاری ها و را می گذارند به حساب جهش یروس کرونا.
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۸/۲۰
یاربی خدا آگاه له دکتروپرستارکان به بوخاطری قرآن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد