تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ آبان ساعت ۲۲:۵۵ بازدید: 1017      نظرات: 2      کد مطلب: 15389

زنده‌گیری 90 قلاده سگ بلاصاحب در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سرپرست شهرداری مهاباد از زنده‌گیری 90 قلاده سگ بلاصاحب و عقیم‌سازی 30 قلاده سگ در این شهر خبر داد.

کریم محمدنژاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در چند هفته اخیر نزدیک به 90 قلاده سگ بلاصاحب از محلات مختلف سطح شهر جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه امروز 2 فرد متخصص از شهرهای همجوار برای زنده‌گیری سگ در مهاباد حضور داشتند افزود: تنها در صبح امروز نزدیک به 30 قلاده در محلات مرکزی شهر، موکریان و پارک ارتش جمع آوری شده است.

محمدنژاد تصریح کرد: حدود 12 قلاده سگ نیز بدلیل ابتلا به بیماری‌های مختلف در این مدت در کمپ نگهداری سگ‌های بلاصاحب تلف شده‌اند.

سرپرست شهرداری مهاباد از انجام یک دوره عقیم سازی برای تعدادی از سگ‌های کمپ نگهداری خبر داد و گفت: روند عقیم سازی زمان بر است و نزدیک به 2 هفته طول می‌کشد، از طرفی برای اینکه امورات بصورت استاندارد و اصولی پیش برود در زمانبندی مشخصی این اقدامات صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه هزینه عقیم سازی هر قلاده سگ بیش از 300 هزار تومان است، افزود: طی نشست‌هایی که با شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد صورت گرفته، مقرر شده که یک دامپزشک برای انجام عقیم‌سازی معرفی شود تا این امر نیز بصورت مستمر انجام بگیرد.

محمدنژاد تصریح کرد: تاکنون نزدیک به 30 قلاده سگ بلاصاحب نیز عقیم سازی شده و در همچنان در کمپ نگهداری تحت مراقبت هستند.

وی با مطلوب خواندن روند زنده‌گیری و اجرای طرح اظهار کرد: برای اجرای این طرح باید تدابیری درنظر گرفته شود و نیازمند زمان کافی برای هماهنگی و نگهداری است، لذا بصوت تهاجمی نمی‌توان عمل کرد.

سرپرست شهرداری مهاباد در ادامه با اشاره به نقش انجمن خیریه ژین اظهار کرد: این انجمن بخشی از اقدامات اجرایی را برعهده گرفته و از محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی هزینه‌های تأمین مواد غذایی برای سگ‌های نگهداری شده در کمپ صورت می‌گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به اینکه سگ‌ها بصورت گله‌ای در شهر درحال حرکت هستند، سعی شده روزانه زنده‌گیری آنها صورت بگیرد و به کمپ منتقل شوند.

 

 

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان ۱۳۹۹/۸/۱۶
خسته نباشیدخداقوت خدااجرتون بده انشاالله کارخوب وخداپسندانه همه پاکسازی بشن ازیه طرف کروناازطرف دیگه این سگهای ولگرد،بدون صاحب
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۸/۱۶
خدا خیرتون بده این سگها هم مثل ما حق زندگی دارن با تشکر از همه شما

نظر خود را براي ما ارسال كنيد