تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۷:۶ بازدید: 1054      نظرات: 0      کد مطلب: 15367

توله شیر کشف شده در بانه تحت درمان قرار گرفت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: توله شیر کشف شده در منطقه مرزی شهرستان بانه در استان کردستان به پارک پردیسان منتقل شده و دامپزشکان در حال رسیدگی به وضعیت این حیوان هستند.
به گزارش ایرنا، شهاب محمدی معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست کردستان امروز (شنبه) اعلام کرد: که با رصد اطلاعاتی یگان حفاظت، یک توله شیر حدود چهار ماهه که به صورت قاچاق به منطقه مرزی شهرستان بانه آورده شده بود، کشف شد که به دلیل نامساعد بودن حال این حیوان به علت طی مسافت زیاد و تحت شرایط نامناسب قرار گرفتن از سوی متخلف، بلافاصله توسط دامپزشک کنترل و پس از تیمار و معاینات بالینی به سنندج منتقل شد.
بعد از انجام اقدامات اولیه توله شیر به پارک پردیسان تهران منتقل شد که شهاب الدین منتظمی مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست امروز در گفت وگو با خبرنگار محیط زیست ایرنا افزود: این توله شیر با مشکلات و ضعف عمومی مواجه است از این رو اکنون در مرکز قرنطینه پارک پردیسان تحت تیمار و مداوا است.
وی ادامه داد: این حیوان به علت طی کردن مسافت طولانی، دچار مشکلات تغذیه ای شده، البته همکاران محیط زیست در استان کردستان بعد از کشف این حیوان اقدامات اولیه را انجام دادند چون حال عمومی این توله شیر در زمان کشف بسیار نامناسب بود و بعد از آن به پارک پردیسان منتقل شد و از زمان ورود تاکنون دامپزشکان در حال رسیدگی به وضعیت جسمانی حیوان هستند.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست اظهار داشت: اکنون فردی که این حیوان از او گرفته شده توقیف شده و پرونده قضایی این متخلف در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.
وی درباره اینکه این حیوان از کجا آمده و به کجا می رفته، گفت: منتظر هستیم تا بعد از طی پروسه قضایی این مسائل مشخص شود و بعد از آن اطلاع رسانی خواهد شد.
منتظمی درباره مکان نگهداری این توله شیر بعد از بهبود وضعیت اظهار داشت: چون شیر جزو گونه های ما در طبیعت نیست بنابراین زمانی که تیمار این حیوان تمام شد، بطور قطع باید در اختیار یکی از مراکز نگهداری مجاز قرار گیرد چون در پردیسان نمی توانیم از این توله شیر نگهداری کنیم.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست با اظهار تاسف از چنین حوادثی گفت: متاسفانه این موارد قصه های تلخ و شومی است که برای گونه های حیات وحش اتفاق می افتد و سازمان محیط زیست نیز با متخلفان برخورد خواهد کرد چون بر اساس ماده ۸ آیین نامه قانون شکار و صید، نگهداری، عرضه، خرید و فروش، صادرات و واردات گونه‌های حیات وحش بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است و با متخلفان طبق قانون برخورد و مجازات‌ نقدی و غیرنقدی در مورد آنها اعمال می‌شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد