تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ آبان ساعت ۱۸:۲۸ بازدید: 602      نظرات: 1      کد مطلب: 15358

۵ شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره پنج شکارچی متخلف را طی ۲ عملیات در مناطق روستایی این شهرستان دستگیر کردند.
فاروق سخنوردر گفتگو با خبرنگار هازه اظهار کرد:  نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مهاباد توانستند در یک عملیات شکارچیان را در ارتفاعات روستای "گاگش سفلی" از توابع بخش خلیفان در حین شکار شناسایی و دستگیر کنند.
وی افزود: از شکارچیان لاشه ۲ قطعه کبک وحشی، ۲ قبضه شکاری، ۲ رشته فشنگدان و یک خودرو جیپ کشف و ضبط شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در ادامه اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت و قرق‌بانان تالاب "کانی‌برازان" ۲ صیاد متخلف را قبل از صید دستگیر و از آنان ۲ قبضه اسلحه شکاری ضبط کردند.
وی با بیان اینکه پرونده این متهمان برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع شده، بیان کرد: امسال مجوز صید و شکار در هیچ کدام از مناطق و سدهای شهرستان داده نشده و طبق قانون با کسانی که محیط زیست را تهدید کنند برخورد خواهد شد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد در پایان از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال خورشیدی ۱۳۹۹/۸/۷
اگر مجوز صید در سدها داد نشده ،پس چرا در صید مهابادبا تورهای کیلو متری وچندین قایق مو توری در سد مهاباد بصورت روزانه انجام میگیرد !!!! چرا هیچ ممانعتی انجام نمی گیرد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد