تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ دي ساعت ۱۵:۴۲ بازدید: 1366      نظرات: 4      کد مطلب: 2522
قهرمان دیروز و رئیس بازنشسته امروز:

رابطه ام با ورزش قطع نخواهد شد


ورزش به عنوان عاملی برای سلامت جسم و سلامت  روح  تعریف  شده  است،  که  تن سالم، روان  سالم  و افراد  سالم  می سازد. اخلاق از مهمترین  بخش های سلامت روح وروان است  که  رابطه ای مستقیم با ورزش دارد.

به جرات می توان گفت تاریخ ورزش مهاباد طی دوره های مختلف همواره شاهد حضور ورزشکارانی با اخلاق بوده است که در راستای اعتلای ورزش و پروراندن قهرمانان و مدال آوران از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
"ابراهیم باپیرآقایی" از ورزشکاران و یکی از حامیان سخت کوش ورزش مهاباد، جزو معدود مدیرانیست که ارتباط و نزدیکی وی با ورزشکاران همواره به عنوان یک دوست شناخته شده‌ است.
وی که در سال 1338 شمسی در محله ارمنیان مهاباد دیده به جهان گشود، ورزش را از سن 7 سالگی با ژیمناستیک آغاز کرد، دوره ای که با قهرمانی استانی وی نیز همراه بود. در 9 سالگی وارد عرصه کشتی شد و در سن 14 سالگی به عضویت تیم ملی نوجوانان کشتی ایران درآمد.
باپیرآقایی در اوج پیشرفت بود ولی نبود امکانات کافی و محروم بودن شهرستان از امکانات ورزشی در آن زمان در رده جوانان و بزرگسالان کار وی را دشوارتر و قهرمانیهایش به شش بار مقام چهارم کشتی ایران در وزن 62 کیلوگرم و رده بزرگسالان ختم شد. همچنین 10 سال پیاپی به عنوان قهرمان کشتی استان آذربایجان غربی برای مهاباد آفتخار آفرینی کرد و کشتی مهاباد را به اوج خود رساند.
وی که به استخدام تربیت بدنی مهاباد درآمد در پست های کارشناسی ورزش، معاون تربیت بدنی و حدود 11 سال ریاست این اداره خدمت نمود.
جلسه تودیع و معارفه ایشان روز اول دی ماه 95 در فرمانداری مهاباد انجام شد و وی به عنوان اولین رئیس سازمان ورزش و جوانان مهاباد بازنشسته و بدون هرگونه حاشیه ای دوران خدمت خویش را به اتمام رساند.
باپیرآقایی در گفتگو با خبرنگار هاژه و در خصوص بازنشستگی خود اظهار کرده است: بازنشسته شدم ولی رابطه ام با ورزش قطع نخواهد شد.
شایان ذکر است که پس از تودیع آقای ابراهیم باپیرآقایی به عنوان مشاور ورزش معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد معرفی شده اند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

رسول ۱۳۹۵/۱۰/۳
به ایشان افتخار میکنیم
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۵/۱۰/۳
با سلام مدیریت سایت هاژه با توجه به اینکه آقای باپیر آقایی 11 سال مدیریت اداره ورزش که بنیان یک جامه هست زرومه کاری ایشان رو هم بذارید که در این 11 سال رزش مهاباد به چه جایگاهی رسید پیشرفت یا پسرفت!
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

کاوه ۱۳۹۵/۱۰/۳
آقای باپیر آقایی الگوی تحمل سختی و فردی جسور و قهرمان بود و هست
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن فکری ۱۳۹۵/۱۰/۲
لازم است ورزشکاران با الگو قرار دادن شخصیتهایی چون کاک برایم باپیر آقایی ، ابتدا اخلاق و منش خود را پرورش دهند و سپس بە فکر قهرمانی در مسابقات باشند. عمیق تر از اخلاق حرفەای و اخلاق جوانمردانە، اخلاق و رفتار پهلوانی است کە بە واسطەی روح ورزشکاری بە اجتماع منتقل میشود. قهرمانان ماندگار و محبوب نظیر کاک برایم باپیر آقایی در جامعە کسانی هستندکە هم در زمینەی ورزش قهرمانی و هم با روح پهلوانی و اخلاق ورزشی توانستند در دل جامعە رسوخ پیدا کنند. امیدوارم همیشە موفق و شادمان باشند.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد