تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۶:۵۴ بازدید: 340      نظرات: 0      کد مطلب: 15296

کاهش 50 درصدی حوادث در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از کاهش 50 درصدی حوادث در شش ماه نخست سال نسبت به سال گذشته خبر داد.

رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در شش ماه نخست سالجاری در مجموع 281 حادثه روی داده که نسبت به شش ماه نخست سال گذشته کاهش 50 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در این مدت نیروهای این سازمان برای مهار آتش و یا انجام عملیات نجات 246 مأموریت در داخل محدوده شهری و 35 عملیات اطفای حریق و نجات را در خارج از محدوده شهری انجام داده‌اند.

احمدی با بیان اینکه 7 نفر شامل 5 مرد و 2 زن در حوادث امسال جان خود را از دست داده‌اند تصریح کرد:  بر اساس آمار موجود میزان تلفات و مصدومین در شش ماه نخست سالجاری نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته نیز کاهش 50 درصدی را نشان می‌دهد، به نحوی که میزان مصدومین از 43 نفر در نیمه اول سال گذشته به 22 نفر در نیمه نخست سالجاری کاهش یافته است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: آتش سوزی علف‌های هرز و خشکیده با 108 مورد بیشترین میزان حوادث را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه آتش سوزی در منازل مسکونی با 19 مورد در نیمه اول سال با آمارهای سال گذشته برابری می‌کند افزود: بیشترین میزان تلفات و مصدومین مربوط به تصادفات خودرو و حوادث جاده‌ای با 15 مورد بوده است.

احمدی تصریح کرد: نجات حیوانات اهلی در شهرستان مهاباد با 38 مورد، بعد از اطفای حریق علف‌های هرز و خشکیده بیشترین تعداد عملیات را به خود اختصاص داده و بعد از آن دفع حیوانات موزی و وحشی با 22 مورد قرار دارد.

وی اضافه کرد: تأثیر شیوع ویروس کرونا در بروز حوادث را در 2 بخش می‌توان مورد بررسی قرار داد، دربخش اول شیوع این ویروس ارتباط شهروندان با فضای مجازی و رسانه‌ها را افزایش داده این باعث آشنایی بیشتر شهروندان با شرح خدمات آتش نشانی شده و در نتیجه آن شاهد افزایش تماس‌ها برای عملیات دفع حیوانات، زنده‌گیری مار و نجات شهروندان در آسانسور و غیره بودیم و در بخش دوم شیوع این ویروس تاحدودی تلفات جاده‌ای و مصدومیت‌های ناشی از آن را کاهش داده اما میزان تلفات انسانی در این حوادث همچنان بالا است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: امسال 2 حادثه آتش سوزی در خرمن و علوفه‌های انباشته شده دامی بیش از 600 میلیون تومان به کشاورزان و دامداران خسارت وارد کرده، لذا روستائیان برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه استانداردهای انبار علوفه را افزایش دهند و از کسپول‌های اطفای حریق و افزایش دانش اطفای حریق برای حوادث بهره ببرند.

وی افزود:  در نیمه نخست سالجاری 10 کلاس آموزشی برای مدارس و ادارات تشکیل شده و نیروهای این سازمان در 5 مانور رسمی به منظور افزایش سطح آمادگی شرکت کرده‌اند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد