تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر ساعت ۱۷:۸ بازدید: 1454      نظرات: 0      کد مطلب: 15277

آیا بیمارستان کرونا در مهاباد مجددا بازگشایی می‌شود؟


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با اعلام اینکه تعداد مبتلایان به کرونا به 3 هزار نفر نزدیک شده است، آخرین وضعیت کرونا و آمار مبتلایان در این شهرستان را تشریح کرد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون 2 هزار و 947 نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که 31.4 درصد آنها در بیمارستان بستری و 68.6 درصد از آنها نیز در مراکز 16 ساعته و بصورت سرپایی شناسایی شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 87.5 درصد را ساکنین شهری و 12.5 درصد را ساکنین روستایی شهرستان تشکیل می‌دهند.

بهزاد تصریح کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در شهرستان مهاباد، طبق آمار مرکز استان 132 نفر جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 124 نفر شهروند مهاباد و مابقی ساکنین شهرهای دیگر بوده‌اند اما در بیمارستان مهاباد و یا در مهاباد فوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه میانگین سنی افراد مبتلا شده در بین بانوان 45 سال و در بین آقایان 45.1 سال است اضافه کرد: افراد زیر 45 سال بیشترین میزان شیوع را به خود اختصاص داده‌اند درحالیکه بیشترین میزان مرگ و میرهای صورت گرفته بر اثر این ویروس در رده سنی 60 به بالا روی می‌دهد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: درحال حاضر تعداد افراد بستری شده در بیمارستان مهاباد 36 نفر است که از این تعداد 6 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و 1 نفر نیز به دستگاه وینتیلاتور وصل است.

وی افزود: افراد دارای بیماری‌های پیش زمینه‌ای قلبی - عروقی و دیابتی بیشترین میزان فوتی‌ها را با 71 فوتی داشته و 8 فوتی دیگر نیز بیماری‌های پیش زمینه‌ای ریوی و کلیوی داشته‌اند.

بهزاد در خصوص میزان سهمیه واکسن آنفلوآنزا در پاییز امسال تصریح کرد: هنوز سهمیه مشخصی برای شهرستان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام نشده اما با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته اعلام نیاز بیشتری شده و واکسن با اولویت‌های تعیین شده از طرف وزارتخانه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص بازگشایی مجدد بیمارستان موقت کرونا در شهرستان مهاباد نیز اظهار کرد: درحال حاضر سطح اشغال تخت‌های بیمارستانی به 70 درصد نرسیده و در صورت افزایش تعداد بیماران، از این زیرساخت نیز استفاده خواهد شد، لذا در صورت تداوم این وضعیت بازگشایی آن دور از انتظار نخواهد بود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در پایان افزود: با توجه به شیوع گسترده این ویروس در شهرهای اطراف و شهرستان مهاباد بصورت جدی از شهروندان می‌خواهیم نسبت به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری حساسیت بیشتری داشته باشند تا شاهد کنترل این ویروس و کاهش تلفات باشیم.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد