تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر ساعت ۱۷:۳۱ بازدید: 1020      نظرات: 1      کد مطلب: 15270

پیشنهاد اعمال محدودیت های مجدد توسط دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در شصت و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا درباره سرعت انتشار ویروس کرونا گفت: استان آذربایجان غربی جزو استان هایی است که سرعت انتشار ویروس در آن بالا است و ویروس در آن سریع منتشر می شود.

دکتر جواد آقازاده افزود: براساس بررسی های انجام یافته پیش بینی می شود در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان افزایش یابد.

وی درباره مرخصی کادر درمان درگیر با کرونا بیان کرد: پس از موج دوم بیماری کرونا، به پنجاه درصد کادر درمان درگیر با کرونا مرخصی ارائه شد تا همکاران بتوانند برای مدتی استراحت کنند اما پس از ۳ روز با افزایش تعداد بیماران در استان، مجبور به درخواست بازگشت همکاران شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با هشدار تکمیل ظرفیت بیمارستان های درگیر کرونا گفت: رفتار ویروس رابطه مستقیمی با رفتار افراد دارد. رفتار ویروس نشان می دهد که هر زمان پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکردیم آمار مبتلایان و بستری ها افزایش یافته است.

دکتر آقازاده درباره مشارکت بیمارستان ها افزود: تمامی بیمارستان ها باید در مبارزه با کرونا مشارکت کنند و در صورت نیاز از نظر تجهیزات و بخش های مورد نیاز با دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی همکاری لازم را انجام دهند.

وی درباره بازگشت محدودیت ها بیان کرد: با توجه به شیوع بالای کووید ۱۹ و آمار فزاینده در استان، پیشنهاد می کنیم که محدودیت هایی به طور مجدد اعمال شوند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۳۹۹/۷/۶
برای جلوگیری ازافزایش بیماری کرونا بهتراست درب مسجدها راببندند بخصوص دستشویهای مسجد خطرناک است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد