تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور ساعت ۹:۳۸ بازدید: 1148      نظرات: 0      کد مطلب: 15243

پایان بحران بلاتکلیفی در فرمانداری بوکان

‌‌آزاد حاجی غفوری


 با انتصاب «مهندس محمد امین زاده» به عنوان فرماندار شهرستان بوکان بحران بلاتکلیفی در کلیدی ترین نهاد این شهرستان به پایان رسید.
در وهله اول؛ به عنوان یک شهروند بوکانی و یک روزنامه نگار، من نیز علاقه مند بودم و ترجیح می دادم یک شهروند بوکان سکاندار فرمانداری شهرمان می شد و نماینده بوکان  در مجلس شورای اسلامی نیز که به مانند موکلانش این دغدغه را داشت،  چهار تن از چهره های توانمند و کارآمد بوکان را برای تصدی این پست معرفی کرد که با مخالفت وزارت کشور روبه رو شد. در نهایت بعد از کش و قوس فراوان و به هدف واگذاری پست فرمانداری بوکان به مدیری هم فرهنگ و هم زبان با بوکان به انتصاب یک مدیر کردستانی قناعت شد.
از طرفی دیگر امروز بوکان از مدیرانی که مردم و  پستهای مدیریتی را نردبان صعود به مجلس و... می دانند، خسته شده اند. از عوام گرایی و مردم داریهای ظاهری بیزارند.  بوکان امروز تشنه خدمت است و برای مردم و دلسوزان این شهر خدمتگزار بودن یک مدیر اولویت دارد.
در وهله دوم؛ بنده به عنوان یک روزنامه نگار انتصاب آقای امین زاده را بنا به دلایل زیر به فال نیک می گیرم: 
1_ مدیران استان کوردستان در بوکان عملکردی ماندگار از خود برجای گذاشته و حضوری تاثیرگذار در این شهر داشته اند. «مرحوم عبد الرحمان اباذری» محبوبترین فرماندار بوکان است که متاسفانه در سال 1384 در یک سانحه رانندگی به همراه دو عضو خانواده اش فوت کرد. «مهندس بابک رستم پور» شهردار فعلی بوکان نیز، کارآمدترین و محبوب ترین شهردار این شهر است. 
با توجه به تجارب آقای امین زاده در سطوح مختلف مدیریتی (سرپرست فرمانداری، معاون فرمانداری، بخشداری، ناظر پروژه های راه سازی استان کوردستان) و تحصیلات وی در دو رشته عمران و مدیریت می توان انتظار داشت عملکرد خوب و ماندگار مدیران استان کوردستان در بوکان تکرار شود.
2- جناحی عمل کردن فرماندار، آفتی است که سالهاست بوکان با آن دست و پنجه نرم می کند و این آفت سبب فراموش شدن مردم ، مطالبات و مشکلات آنها شده است. اما فرماندار جدید بوکان مصون از این عبیب است چرا که وی هیچگونه وابستگی به جناحهای موجود شهر بوکان ندارد و بر همین اساس «مردم» و «مشکلات مردم» در محوریت کارهای فرماندار قرار می گیرد نه «جناحها» و «مطالبات جناحی» و به گفته خودی وی «رضایت مندی مردم» اصل و محوریت پیدا می کند.
اما در پایان...
منطقی و صحیح نیست که به نقد مدیری بپردازیم که تنها چند روز از انتصاب وی می گذرد و بی شک دود پیشداوری و حاشیه سازی فقط  به چشم مردم شهر می رود. بهتراست قلم بدستان و فعالان اجتماعی شهرمان در راستای ساخت دوباره بوکان دست به قلم شوند و فارغ از انگیزه ها و اهداف جناحی از مطالبات و مشکلات شهرمان بنویسند تا فرماندار تصویری کامل و جامع از فرصتها، پتانسیلهای و مشکلات بوکان داشته باشدو برای محو محرومیت چند ساله در این شهر و به فعلیت رساندن پتانسیلهای بالقوه آن همت کند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد