تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۵ شهريور ساعت ۱۸:۱۷ بازدید: 1658      نظرات: 2      کد مطلب: 15224
هشدار جدی شبکه بهداشت و درمان به شهروندان

کاهش استفاده از ماسک و افزایش آمار کرونا در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نسبت به صعودی بودن تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان هشدار داد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مشاهدات و بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان بشدت کاهش یافته است و همین امر برای شروع موج دوم کرونا در این شهرستان بسیار نگران کننده است.

وی افزود: اگرچه تعداد افراد مبتلایان بستری شده در بیمارستان مهاباد کمتر از 10 نفر است اما این بدین معنا نیست که کرونا در شهرستان پایان یافته و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها از سوی شهروندان شاهد شیوع مجدد کرونا با سرعتی بیشتر در شهرستان خواهیم بود.

بهزاد با ابراز نگرانی از صعودی بودن تعداد مبتلایان به کرونا در مهاباد تصریح کرد: درحال حاضر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مهاباد از 2 هزار و 749 نفر عبور کرده و این آمار همچنان رو به افزایش است.

وی اضافه کرد: درحال حاضر از 10 بیمار بستری شده در بیمارستان مهاباد 5 نفر مبتلای قطعی مثبت می‌باشند و 3 نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه  تحت مراقبت می‌باشند، همچنین 1 نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور وصل است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تعداد مراجعات به مراکز غربالگری ویروس کرونا در شهرستان نیز کاهش یافته و این امر نشان دهنده این است که اطمینان کاذبی در خصوص بیماری کرونا در بین شهروندان ایجاد شده است.

وی با اشاره به افزایش افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح کشور و استان اظهار کرد: بصورت جدی از شهروندان می‌خواهیم از دستورالعمل‌ها پیروی کنند و استفاده از ماسک را به یک عادت و رفتار اجتماعی در زندگی روزمره تبدیل کنند.

بهزاد اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مهاباد 125 نفر در این شهرستان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی  با اشاره به اینکه 300 مدرسه این شهرستان نیز تحت نظارت بازرسان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان مهاباد قرار دارند اظهار کرد:  روزانه کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان 20 مدرسه را بازدید می‌کنند و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

س ۱۳۹۹/۶/۲۶
ب نظر من مدرسه رفتن بچه ها کار بسیار خطر ناکیست ک اقای بهزاد باید دراین باره جدی باشن بازی با مرگ بچه ها امریست ک همه مسولین در نظر دارن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۳۹۹/۶/۲۵
چگونه اعلام کردند درمورخ 99/6/28نماز جمعه برقرار میکنند؟!!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد