تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۵ شهريور ساعت ۱۱:۳۰ بازدید: 628      نظرات: 3      کد مطلب: 15210
مسکن مهر

پروژه‌ای که به مسکن مشکلات تبدیل شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مسکن مهر پروژه‌ای بود برای قشر کم‌درآمد، که کلید آن در دولت دهم زده شد و در دولت یازدهم به طرحی ناکارآمد مطرح شد.

پروژه‌‌ای که برای رفاه حال تنگ‌دستان پایه‌ریزی شد، با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده است. معضلاتی نظیر استاندار نبودن زیرساخت‌های مخابراتی، حمل و نقلی و کیفیت که به‌دلیل کمبود نظارت و رسیدگی در چند سال اخیر اقدامی جهت اصلاح این مشکلات صورت نگرفته است. این شرایط موجب نارضایتی شهروندان و همچنین گله‌مندی آنها شده است.

زیرساخت‌ها: عدم استاندارد بودن زیرساختهای پروژه مسکن مهر و همچنین نبود فضاهای آموزشی، تفریحی، ورزشی و بهداشتی امکان زندگی را سخت دشوار کرده است.

کیفیت: ضخامت نازک دیوارهای ساختمان مسکن مهر، موجب عایق نبودن صدا شده است. از سوی‌دیگر آسانسورها نیز با استاندارها یکی نیستند.

به دنبال گزارشات مردمی، مشکلاتی مورد انتقاد ساکنان مسکن مهر در مهاباد است که حاکی از آن بود، شهرداری هیچگونه نظارتی جهت آسفالت و بهسازی مسیرهای منتهی به مسکن مهر نداشته است.

شهروندی در تماس با هاژه اظهار کرد: تاکنون پاسخی در خصوص مشکلات مطرح‌شده از سوی مسوولان دریافت نکردیم. همچنین پاسخ اعضا هیئت مدیره در جهت رفع مشکلات مسکن مهر، تنها این بود که ساکنان خودشان پول جمع‌آوری کنند تا ما به مشکلات بپردازیم.

شهروندی با انتقاد از عملکرد اعضا هبئت مدیره، اظهار کرد: یکی از مشکلات بخش مدیریت مسکن مهر، عدم نظارت کافی اعضا هیئت مدیره است که موجب بوجود آوردن معضلات بیشماری شده است.

در زمانی که مسکن مهر هنوز به سرانجام نرسیده بود بدون افزایش هزینه، واحدها به متقاضیان مهر فروخته شد. یکی دیگر از ساکنان در همین رابطه  در تماس با هاژه می‌گوید: اگرچه در سند تحویلی امکاناتی همچون شیرآلات وسایل رفاهی موجود بود، اما در زمان تحویل هیچگونه امکاناتی در دسترس نبود. تمام هزینه‌های امکاناتی که موجود نبود بردوش ساکنان مسکن مهر افتاد.

با توجه به مشکلاتی که مطرح شد، آیا مسوولین ذیربط اقدامی برای برطرف کردن مشکلات عدیده مسکن مهر خواهند کرد یا اینکه این معضلات پابرجا خواهد ماند و فقط نظاره‌گر خواهند بود.


برچسب ها: مسکن, مهر, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن پور ۱۳۹۹/۶/۲۸
سلام، مسکن مهر یک طرح بدون برنامه بوده که در تمام شهرها وشهرستانها واستانها، بدون تدقیق ومکانیابی، وپیش بینی نیازمندیهای اولیه یک محل زیست محیطی(اسکان) نظارت وکنترل در ساخت واجرا (هربقال وبزاز ودکتر ومهندس وقصاب و...) در این طرح بعنوان پیمانکار ورود کرده ویک ساختار غیر فنی ومغایر با تمامی ضوابط ساخت وساز برای این مملکت تحمیل گردیده واشکلات بسیارزیاد که نمیخواهم بیش از این ریز شوم. اما در تعریف بسیار سنجیده ضمن اینکه در فرهنگ سکونتی هر ایرانی توهینی بزرگی برای آنها گردیده ولی از نگاه فنی ومهندسی تمامی این ساختمانها از حیث استحکام بنا(زلزله ای) بیش نمی باشد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ابراهیم اشنود ۱۳۹۹/۶/۲۸
عرض سلام و ادب و احترام
اولا مسکن مهر طرحردولت نهم و از طرح های موفق در کاهش هزینه مسکن و کمک به مستاجران برای ثابت نگه داشتن قیمت بود که با ناکارآمدی دولت روحانی و عدم حمایت از این طرح زیر بنای و موفق احمد نژاد و سیاسی بازی و قربانی دادن ملت و اقشار محروم جامعه به چنین روزی افتاده است ..‌‌‌‌..‌و استناد به شعار از ماست که برماست و فریب خوردن کلماتی چون آزادی و امید خود را در مهلکه ای انداختیم که باید همه این بلایا را از انگشت شصت خود بدانیم جامعه ای که سکولار است و ستمدیده را قبول ندارد خود انتخاب کرده ایم و خود کرده را تدبیر نیست بی خودی طرح مسکن مهر و یارانه و سهام عدالت و اوژانس رایگان و .....طرح های ناموفق ندانیم مقصر فقط دولت فعلیست
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۶/۲۷
لازم است دستگاه ذیصلاح تمام آپارتمانهای احداثی را بوسیله کارشناس نظام مهندسی بازدیدنمایدتا اگر یکی از اجزای آپارتمان از نظر فنی به درستی اجرانشده باهزینه احداث کننده وقت رفع نقص شود.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد