تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۹ شهريور ساعت ۲۰:۱۵ بازدید: 404      نظرات: 2      کد مطلب: 15208
هم‌زمان با اعلام برندگان

سومین جشنواره سراسری داستانک کوردی در مهاباد به کار خود پایان داد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، سومین جشنواره سراسری داستانک کوردی هاژه که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد و به همت پایگاه خبری هاژه برگزار گردید، با معرفی آثار برتر به‌کار خود پایان داد.

سیامند جوانبخت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد در گفتگو با هاژه اظهار کرد: سومین جشنواره سراسری داستانک کوردی هاژه با استقبال گرم داستان نویسان همراه بود و از سراسر کشور آثاری فاخر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: فراخوان سومین جشنواره در زمستان سال گذشته منتشر شد و بدلیل شیوع ویروس کرونا فراخوان تا ۱۵ فروردین سالجاری تمدید گردید.

جوانبخت با اشاره به سطح بالای آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره تصریح کرد: در این فستیوال آثار  ۱۳۶ داستان نویس از ۱۵ استان کشور و سایر شهرهای کوردنشین با گویش‌های مختلف کوردی به دبیرخانه ارسال گردیده است.

هرمان وطمانی دبیر اجرایی جشنواره سراسری داستانک کوردی نیز اظهار کرد: در مجموع ۳۰۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که پس از تطبیق آثار با شرایط و چهارچوب‌های تعریف شده،  تعداد ۲۴۷ اثر از ۱۳۶ داستان نویس به بخش داوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از هرگونه پیش‌داوری و اغماض در بررسی آثار، سعی شده در هر جشنواره از تجربیات داوران مختلف استفاده شود، افزود: ۳ داور با تجربه و مسلط به گویش‌های مختلف کوردی از شهرهای اشنویه، بوکان و تکاب داوری آثار را برعهده داشته و داوران جشنواره از نظرات مشاوران خود نیز استفاده کرده‌اند.

وطمانی با بیان اینکه سطح کیفی و کمی آثار رسیده به جشنواره در مقایسه با جشنواره‌های گذشته بسیار بالا بوده است تصریح کرد: تمامی آثار جدی و قوی بوده‌اند و دبیرخانه جشنواره بر این اساس تصمیم گرفته تمامی آثار برتر و شایسته تقدیر جشنواره‌های گذشته و امسال بزودی در قالب کتابی توسط نشر ژیر چاپ و منتشر گردد.
دبیر اجرایی سومین جشنواره سراسری داستانک کوردی هاژه در ادامه اظهار کرد: داوران پس از بررسی آثار،  ۵ اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کرده‌اند، همچنین ۲۱ اثر نیز شایسته تقدیر تشخیص داده شدند.

وی با بیان اینکه بدلیل شیوع ویروس کرونا جشنواره امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد افزود: ۵ برنده اول این جشنواره با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت و به ۲۱ اثر شایسته نیز با اهدای لوح، تقدیر خواهند شد.

وطمانی تصریح کرد: با رای داوران فرید عباسی فرید از بوکان رتبه اول، آزاد عزیزی از بوکان رتبه دوم، بیژن رحمانی از بوکان رتبه سوم، منصور مهرجویان از مهاباد رتبه چهارم و کویستان عبداللهی از مهاباد رتبه پنجم را کسب کردند.

وی اضافه کرد: در بخش آثار شایسته تقدیر نیز بیتا اتمانی از سلماس، ثریا فرجامیان از سرپل ذهاب، معصومه باباخانی از کرمانشاه، ماشاءالله نوری از سنندج، حمید حقی از هرسین، شیما رحمانی از بانه، گلاله ستاوند از مهاباد، کریم رحمانی از بانه، سمیع میرزایی از دیواندره، محمد تقوی از شیروان خراسان، دیار علی نیا از  بجنورد، لیلا مصطفی نژاد از پیرانشهر، شلر امراه نژاد از تهران، عزیز فتاحی از بوکان، شادی پاکزاد از مهاباد، عیسی رسولی از ماکو، هدیه گل محمدی از سلماس، بهاره ضیغمی از فاروج خراسان، سمیه فلاحی از ایلام، کوثر حسنی فرد از بوکان و 
محمد مردانی افضل از پیرانشهر نیز مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

دبیر اجرایی سومین جشنواره سراسری داستانک کوردی هاژه در پایان گفت: بدلیل شیوع ویروس کرونا مراسم اختتامیه بصورت مجازی برگزار خواهد شد.برچسب ها: داستانک, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۶/۲۳
به ئۆمێدیی سەرکەوتویی زیاتر نێوی داوەرە بە ڕێزەکانتان ڕا نەگەیاندووە نێوی ئەوانیشمان پێ بڵێن
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۶/۲۲
ماندوو نەبن، ئەی بۆ نێوی داوەرانتان ڕانەگەیاندووە؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد