تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ دي ساعت ۱۱:۲۸ بازدید: 641      نظرات: 0      کد مطلب: 2508

نجات 20 مسافر گرفتار بهمن در تکاب


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا،  20 نفر از سرنشینان سه خودروی گرفتار بهمن در گردنه های سخت گذر شهرستان تکاب در آذربایجان غربی توسط نیروهای امدادی و راهداری این شهرستان نجات یافتند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تکاب ایرنا افزود: حوالی ظهر /سه شنبه/ سقوط بهمن راه دسترسی روستای آق اطاق اوریات از توابع بخش تخت سلیمان شهرستان تکاب را مسدود کرد و منجر به گرفتار شدن 20 سرنشین 3 خودرو از ساکنان این روستا در میان برف و کولاک شد.

حبیب الله شیوخی گفت: تعدادی از روستائیان با تماس تلفنی وقوع این حادثه را به اطلاع امداگران رساندند و راهداران کارخانه طلای زرشوران، تیم امداد و نجات واکنش سریع جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران فرمانداری تکاب به محل اعزام شدند و با تلاش یک ساعته خود جاده مسدود شده را بازگشایی کردند و مسافران را نجات دادند.
وی بیان کرد: در میان سرنشینان خودروهای گرفتار شده در بهمن، یک زن جوان بیمار 20 ساله نیز حضور داشت که توسط آمبولانس جمعیت هلال احمر تکاب جهت مداوا به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل شد.
وی اضافه کرد: ارتفاع برف در گردنه های سخت گیر روستاهای منطقه اوریات بخش تخت سلیمان به بیش از 2 متر می رسد و خطر سقوط بهمن جاده های دسترسی این روستاها به مرکز شهر تکاب را تهدید می کند.
شیوخی به مسافران توصیه کرد: ساکنان روستاها پیش از عزیمت به سمت شهر تکاب با راهداران و مرکز امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر تماس بگیرند و از وضع جاده ها مطلع شوند.
به گزارش ایرنا، راه ارتباطی چهار روستای آق اطاق، جداقیه، عربشاه و آرپاچایی از توابع بخش تخت سلیمان در منطقه سخت گذر، کوهستانی و برفگیر به نام اوریات نیز بر اثر سقوط بهمن بسته شده است؛ اوریات در دورافتاده ترین نقطه مرکز شهر تکاب و در مرز مشترک این شهرستان یا شهرستان هشترود در آذربایجان شرقی واقع است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد