تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ شهريور ساعت ۱۷:۳۷ بازدید: 414      نظرات: 0      کد مطلب: 15159
در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دوچرخه سواری اعلام شد

مهاباد بهترین پتانسیل‌ها را برای دوچرخه سواری حرفه‌ای و همگانی دارد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با ابتکار عمل هیات دوچرخه سواری شهرستان مهاباد از پیشکسوتان دوچرخه سواری شهرستان تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور مسوولان اداره ورزش و جوانان شهرستان، اعضای هیات دوچرخه‌سواری مهاباد در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار گردید از 11 پیشکسوت رشته دوچرخه سواری شهرستان مهاباد تجلیل به عمل آمد.

داوود خوش‌رو رییس فدارسیون دوچرخه سواری پیشکسوتان تهران در حاشیه در این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شهرستان مهاباد از دهه 1330 شمسی میزبان برگزاری همایش‌های دوچرخه سواری بوده و پیشینه درخشانی در این ورزش دارد.

 

وی افزود: در دهه‌های گذشته این شهرستان قهرمان و مدال‌آوران زیادی را به خود دیده و شایسته توسعه ورزش دوچرخه سواری در شاخه‌های متعدد حرفه‌ای و همگانی است.

خوش‌رو تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی شهرستان مهاباد بهترین پتانسیل برای تمرینات حرفه‌ای این رشته ورزشی است.

وی که از پیشکسوتان ورزش دوچرخه سواری در شهرستان مهاباد نیز هست با اشاره به آب و هوا بسیار مناسب، طبیعت زیبا و موقعیت ویژه این شهرستان  از نظر برخورداری از توپوگرافی منحصر بفرد برای تمرینات اظهار کرد: در دهه‌های گذشته از محورهای مهاباد – سردشت ( حد فاصل سد مهاباد تا روستای کیتکه) و همچنین محور مهاباد – پیرانشهر از مسیر پسوه( حد فاصل سد مهاباد تا ارتفاعات سرمیدان) یکی از بهترین محل‌های تمرین ورزش دوچرخه سواری بوده و هست به نحوی که مسیر متنوع مسطح و شیب دار این امکان را برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای مهیا می‌کند تا با پیمودن آن سطح آمادگی خود را بالا ببرند و تمرین در این مسیرها دوچرخه سواران را از مبتدی به حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد.

رییس فدارسیون دوچرخه سواری پیشکسوتان کشور در ادامه ضمن تقدیر از هیات دوچرخه سواری شهرستان مهاباد و رسانه‌های شهرستان برای توسعه ورزش همگانی دوچرخه‌سواری و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه اظهار کرد: مسیرهای کوتاه و بافت متراکم و مرکزی شهر مهاباد نیز تمامی زمینه‌ها و پتانسیل‌ها را برای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و به تبع آن سلامت جمعی شهروندان را دارا است که با ساماندهی و سازماندهی بیشتر می‌تواند به یکی از نمونه‌های موفق در سطح استان ومنطقه تبدیل نماید.

دیاکو توتونچی دبیر هیات دوچرخه‌سواری شهرستان مهاباد نیز هدف از برگزاری این مراسم را استفاده از تجربه پیشکسوتان در توسعه ورزش دوچرخه سواری و ارج نهادن تلاش و زحمات مربیان و ورزشکاران پیشکسوت این رشته اعلام کرد.

وی افزود: طرح ترویج دوچرخه سواری و طراحی فضاهای مناسب برای ترویج این رشته ورزشی چندین سال است که مطالعات آن بروز می‌شود اما در نبود حمایت مسوولان مدیریت شهری همچنان مسکوت مانده و اجرایی نمی‌شود. 
 
عبدالله طوفانی پیشکسوت دوچرخه‌سواری شهرستان مهاباد نیز با اشاره به تاریخ درخشان رشته دوچرخه سواری در مهاباد اظهار کرد: مهاباد یکی از شهرهای پیشگام در توسعه ورزش دوچرخه سواری بوده و در سال 1379 اولین شهری بود که گواهی حضور در همایش و یا تورهای دوچرخه‌سواری را برای افراد شرکت کننده صادر می‌کرد.
 
وی به رسم یادبود نمونه یکی از این لوح‌ها و گواهی‌ها را به پاس تلاش‌های هیات دوچرخه سواری مهاباد تقدیم این هیات کرد. 
کمال خوش‌رو از دیگر پیشکسوتان رشته دوچرخه سواری مهاباد که اکنون در فدراسیون دوچرخه سواری تهران مشغول به فعالیت است از تهیه طرحی جامع برای توسعه دوچرخه سواری در شهر تهران خبر داد و گفت: در صورت همکاری مسوولان مدیریت شهری این طرح را در مقیاس کوچکتر در مهاباد نیز می‌توان اجرا  کرد.
 
پایان مراسم با اهدای تابلوی زنده‌یاد مسعود شایگان به هیات دوچرخه سواری و تجلیل از پیشکسوتان رشته دوچرخه‌سواری در مهاباد همراه بود. 
 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد