تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۳ شهريور ساعت ۲۰:۹ بازدید: 1295      نظرات: 1      کد مطلب: 15148

فاز اول پارک استاد هژار مهاباد به بهره‌برداری رسید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فاز اول پارک جنگلی استاد هژار در ارتفاعات تفرجگاه سد مهاباد با حضور مسوولان شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مجید پاتو رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در این مراسم اظهار کرد: عملیات ساخت این پارک جنگلی به مساحت 70 هکتار از سال 1397 در حاشیه سد مهاباد شروع شد و در مرحله نخست با 2 میلیارد تومان  اعتبار عملیات غرس نهال، برق رسانی، ساخت اسکله پمپاژ آب و استخر به پایان رسیده است.

وی افزود: پروژه پارک جنگلی "ماموستا هه‌ژار" شامل یک استخر با حجم 600 متر مکعب، 100 کیلومتر لوله‌گذاری، 20 کیلومتر فنس‌کشی، 45 هکتار نهال‌کاری و تجهیز تمام 70 هکتار مساحت پارک به آبیاری تحت فشار قطره‌ای است.

پاتو تصریح کرد: فاز اول این پروژه هم‌کنون به بهره‌برداری رسیده و با تخصیص اعتبار 4 میلیارد تومانی در چند روز اخیر، عملیات اجرایی فاز دوم نیز شروع شده و تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از گونه‌های بومی مثمر و  غیرمثمر از جمله زالزالک، گلابی وحشی، داغداغان، سنجد، پسته و کاج نقره‌ای که سازگاری زیادی با شرایط آب و هوایی این منطقه دارند استفاده شده، اضافه کرد: این طرح علاوه بر ایجاد جاذبه گردشگری و رونق اقتصادی در شهرستان،  در حفظ اراضی کشاورزی نیز موثر خواهد بود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: پارک جنگلی استاد هژار تنها جنگل‌کاری نیست و این پروژه به سیستم روشنایی، جدول‌گذاری و ایجاد مسیرهای پیاده‌روی، دوچرخه سواری و ... نیز تجهیز خواهد شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

مراد عدل نیا . ۱۳۹۹/۶/۳
با سلام دست تون درد نکنه به تمام مسئولین دستن در کار این پارک خسته نباشید میگم خیلی پروژه خوبی است . بعرض تون برسانم در اصفهان هم چون پارکی جنگلی بنام پارک صفیه درست کردند اگر براتون امکان پزیر باشه مانند اون پارک اصفهان انجامش بدید خیلی عالی میشه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد