تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۰:۵۰ بازدید: 809      نظرات: 1      کد مطلب: 15118

هنرجوی مهابادی برگزیده کشوری در نوازندگی ساز دف شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، هنرجوی جوان مهابادی در سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری برگزیده کشوری در نوازندگی ساز دف شد.

در این مسابقات در مجموع در مرحله شهرستان 8658 نفر شرکت کننده حضور یافتند که پس از داوری 172 نفر منتخب شهرستان‌ها بودند که از میان آنها 86 نفر برتر به مسابقات استانی راه یافتند.

در مرحله استانی نیز 13 نفر رتبه های برتر این دوره از مسابقات را کسب کردند و در نهایت سروش فتحی به عنوان نفر برتر در رشته دف نوازی انتخاب گردید.

سروش فتحی، نوازنده جوان و مستعد دف، متولد سال ۱۳۸۲ از شهرستان مهاباد است.

وی آموزش خود را از ۱۳۹۴ در کلاس‌های آموزش دف شورش ماملی آغاز کرد و پس از پایان دوره آموزشی، فعالیت های هنری خود را تاکنون به شکل جدی و مستمر دنبال کرده است.

فتحی از سال ۱۳۹۷ به عنوان یکی از اعضای گروه ساز‌های کوبه ای "زرمه" در مهاباد مشغول فعالیت است.

 از جمله دستاوردهای این هنرجوی جوان در طول این دوره فعالیت، کسب مقام اول دف نوازی در جشنواره (من جیاوازم)، کسب رتبه های شهرستانی و استانی دانش آموزی، و حضور در رقابت یازده نفر نهایی جشنواره دف نوای رحمت بوده است.

این هنرجوی آینده‌دار، امسال در سی و هشتمین دوره جشنواره ملی و دانش آموزی فرهنگی هنری "فردا"، پس از کسب مقام اول شهرستانی و استانی، در بین نوازندگان برتر کشوری قرار گرفت و موفق به کسب رتبه اول مشترک کشوری در نوازندگی ساز دف شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

روناک ۱۳۹۹/۵/۲۸
ربی خدا به دایک و بابی خوت بیله. سه رکه و تو بی سروش جیان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد